134 Kilodan 70 Kiloya İndi

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Berkay Gaffar Çakmak, obezite operasyonu sonrası 134 kilodan 60 kilo vererek 70 kiloya indi

Çağın en büyük sıhhat meselelerinden biri olan obezite hastalığına çocukluğunda tutulan 18 yaşındaki Berkay Gaffar Çakmak, 10 sene süresince obezite ile çaba etti.

Perhiz ve spor yapmasına karşın 134 kiloya erişen genç sıhhati iyice bozulması üzerine Obezite ve Metabolik Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Erkan Aksoy’a gitti. Tüp mide operasyonu olan Berkay Gaffar Çakmak 9 ay sonunda 60 kilo verip yeni yaşamına 74 kilo ile devam ediyor.

“GİYECEK GİYSİ BULAMIYORDUM”

Daha evvel perhiz ve egzersiz ile kilo verip süratlice geri alan Berkay’ın hastalığı hakkında bilgi veren Opr. Dr. Erkan Aksoy, “Berkay, kilolarından kurtulmak istediğini belirterek ailesiyle birlikte bize müracaat etti.

Yaptığımız detaylı muayeneler sonrasında operasyon olmasına mani bir gidişat tespit etmedik. Operasyonumuz ve sonrası süreç çok hoş ilerledi. Genç bir ferdin mutlu suratını görmek, yaptığımız işi daha sevinçli kılıyor” dedi.

Yaşamının en hoş çağlarını fazla kiloları suratından doyasıya yaşayamayan, 10 yıldır fazla kilolarından dolayı özel giysi diktirdiğini dile getiren Berkay, “Hiçbir mağazada kendime göre giysi bulamıyordum. Özel imal kıyafetler giymek zorunda kalıyordum. Artık istediğim gibi giyinebiliyor, doyasıya koşabiliyor ve dostlarımla rahatça eğlenebiliyorum” diyerek mutluluğunu paylaştı.

Bir cevap yazın