2 Dakika da stresi eksiltir, bedene enerji verir

Stres şahısları hem fiziksel hem de ruhsal istikametten etkileyen bir dizi etmenden oluşur. Stres bedenin değişik bölgelerinde ağırlık, sızı ve acı sezmenize neden olur.

Üzerinizden bu olumsuz enerjiyi atabilmek için çinlilerin Cennet Kapısı olarak adlandırdığı kulağımızın bu bölgesine 2 dakika masaj yaparak üzerinizden stresin tesirlerini atabilirsiniz. Bu masaj stresi eksiltir, genel asap yapısını kuvvetlendirir, vücuda enerji verir ve sızıları dindirir.Bu masajı iki dakika yaptıktan sonra öncelikle sola bakın tekerrür soluk alarak sağ tarafa bakınız 2 dakika daha masaj yapınız ve hafiflediğinizi sezeceksiniz. Aynı zamanda Uyku kumpasını geri kazanarak bunalımdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Çinlilerin asırlardır uyguladığı bu usul %100 zafer sağlamıştır.


2 Dakika da Stresi Eksiltir, Bedene Enerji Verir Ayak başparmağı ve ikinci parmağın arasında bulunan noktaya yalnızca 2 dakika bastırmak mucizelere neden oluyor. Çin kültürünün seçenek rehabilitasyonlarının bırakılmazları arasında  olan bu usul sayesinde hastalıklar iyileşiyor. Uzmanlar bu noktadaki adalelerin uyarılmasıyla kramp, baş-bacak sızısı ve stres gibi rahatsızlıkları iyileştirebildiğini, yüksek tansiyonu da düşürülebildiğini belirtiyor.Depresyonun da bu noktalara uygulanacak tazyik sayesinde geçeceğini belirtiyorlar.

Bilim adamları aynı zamanda karaciğer hastalıkları, sindirim meseleleri ve göz problemlerinde de işe yaradığını ifade ediyor.

Bu noktalar Zu San Li uzun ömür noktalarının yalnızca bir kısmıdır.

Zu San Li noktasını aktive etmek yenilenme ve iyileşme tesiri oluşturabilir ve ihtiyarlamayı önleyebilir. Çin’de bu nokta “uzun ömür noktası” olarak bilinirken, Japonya’da “surat hastalığın noktası” olarak adlandırılır.

Zu San Li Noktasını Nasıl Bulacaksınız?

Bedenimizde Zu San Li noktası diz kapağının azıcık altındadır. Bu noktayı doğru tespit edebilmek için elinizi parmaklarınız alta gelecek biçimde aynı dizinizin üstüne yerleştirin. Avuç içiniz dizinizi kaplasın. Misalin sağ eliniz sağ dizinizin üstünde olsun. Zu San Li minik tırnağınız ile yüzük parmağınızın tırnağı arasındaki noktadır. Şayet bu biçimde doğru noktayı bulamıyorsanız yere oturup dizlerinizi kendinize çekin. Ayaklarınız hala yerde olsun. Dizinizin altında daha yüksek bir alan fark edeceksiniz, parmağınızı onun üzerine koyup hafifçe bastırın. İşte bu nokta Zu San Li noktasıdır. Japonlar Neden Bu Bölgeye “Surat Hastalığın Noktası” derler? Zu San Li noktası vücudumuzun alt yarısındaki uzuvların çalışmasını hakimiyet eder. Adrenal bezleri, böbrekler, cinsel uzuvlar, sindirim kanalının uygun bir biçimde çalışmasından mesul kısımların içinden geçen omuriliğin işlevlerini yönetir.

Zu San Li noktasına masaj yaparak insan sıhhatinin gözeticisi rolünü üstlenen en eforlu salgı bezleri olan adrenal bezlerinizin böbrek üstü bezleri etkinliğini artırmış olacaksınız. Bu bezler kandaki hidrokortizon, adrenalin ve öteki ehemmiyetli hormonları salgılarlar. “Uzun ömür noktası”na her gün kumpaslı masaj yaparsanız vücudunuzdaki adrenal bezlerinin işlevlerini şu biçimde normalize etmiş olursunuz:

1. Kan tazyikinin dengelenmesi

2. İnsülin, glikoz seviyelerinin dengelenmesi

3. Bedendeki inflamasyonun azaltılması

4. Bağışıklık sisteminin düzenlenmesi

Zu San Li noktasına masaj yapmanın öteki verimleri:

  • Sıhhatli sindirim sistemi
  • Bağırsak ve sindirim meselelerinin giderilmesi
  • Felç neticelerinin rehabilitasyonu
  • Özgüven kazanılması
  • Stres ve tansiyonun üstesinden gelinmesi
  • İçsel denge

Bu noktaya masaj yapmanın cinsel eforsuzluğa, hıçkırığa, kabızlığa, gastrite ve idrar kaçırmaya da iyi geldiği düşünülüyor. Hatta bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bu masajın daha fit ve sıhhatli bir vücuda sahip olmayı da sağladığına inanılıyor.

Bir cevap yazın