2 Haftada Böyle Forma Gireceksiniz

Kilo vermek, kilo almaktan çok daha zordur.

İnternette veya televizyonda kısa müddette süratli kilo vermenizi sağladığı iddia edilen hakikatlikten uzak perhizlerle karşılaşmışsınızdır. Kilo vermenin kaideyi kolaydır. Sıhhatli beslenmeli ve kumpaslı olarak spor yapmalısınız.

Sizlere sıhhatli beslenme dahilinde hoş bir meşrubat tanımı sunacağız.

Tarçın, organik limon ve bal karışımı bedeninizde şahaneler yaratıyor. Organic Tips’deri aktarılanlara göre kumpaslı olarak spor yapmanız halinde bu tanım size kilo da verdiriyormuş.

Malzemeler

  • Bir yemek kaşığı bal
  • Yarım limonun suyu
  • Bir çay kaşığı tarçın
  • Bir bardak sıcak su

Hazırlanışı

  • Limon suyu ve balı boş bir bardakta karıştırın.
  • Ardından üstüne tarçın ekleyin.
  • Son olarak da kadehe sıcak su ekleyin.

Ne Zaman İçilmeli?

Karışımı sabah aç karnına içmeniz gerekiyor.

Kilo Vermeye Takviyeci Meşrubat

BBC’den aktarılanlara göre limon suyu, yağ yakımını süratlendirerek aşırılıklarınızdan kurtulmanızı sağlıyormuş. Öte yandan limonda bulunan pektin lifi tok sezmenizi sağlar.

Öte yandan sindirimi yavaşlatan pektin daha iyi sezmenizi sağlar. Yapılan bir çalışmada, sitrik asit ve pektin lifinin yemek yedikten sonra bedenin şeker alımını yavaşlattığı görüldü.

Bal, natürel tatlandırıcı vazifeyi gördüğünden ve kan şekeri seviyesini dengelediğinden belirli aralıklarla harcanmalıdır. Balda bulunan mineral ve vitaminler de metabolizmanızı hızlandırmaktadır.

Tarçında yer alan sinamik aldehit adındaki bir madde kalori yakımını sağlar. Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada tarçının sabah saatlerinde harcanması halinde metabolizmayı uyarıp çalıştırdığı ve yağ yakımına takviyeci olduğu görüldü.

Karışımın verimli olduğu bilimsel olarak ispatlansa da şayet spor yapmıyorsanız ya da en azından bazı günler yürüyüşe çıkmıyorsanız, karışımın size aniden kilo verdirmesini beklememelisiniz.

Karışımı herkesle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın