21 Adet Kuru Üzümü Suya Bırakıp Sabahına İçin Faydayı Saymakla Bitmiyor

Karaciğeri arınan en tesirli gıdalardan biri olan kuru üzümün verimleri sizi kendinizden geçirecek. İşte sağlık açısından harcanması önerilen 21 kuru üzümün verimleri…

Güçlü antioksidan besinlerin başında gelen üzümün kuru halinin vücuda bir hayli yararı var. Özellikle 21 kuru üzüm harcanması ya da geceden 21 kuru üzümü suya vazgeçip sabahına suyu içilmesinin verimleri saymakla bitmiyor.

İŞTE 21 KURU ÜZÜMÜN VE SUYUNUN VERİMLERİ…

Kuru üzüm içerdiği antiseptik maddeler sayesinde sindirimi basit hale getirir. Aynı zamanda yemek borusu, mide ve bağırsaklardaki biriken zehirli viraneleri de dışkı ya da idrar yolu ile vücuttan atar.

Muhtelif sebeplerden dolayı karaciğerin zarında zararlı hücreler birikir. Bir müddet sonra bu birikim karaciğerin yağ oranını artırarak ciddi hastalıklara neden olur. Ancak her sabah akşamdan hazırladığınız 21 kuru üzümlü suyu içerek bu riski azaltabilirsiniz. Kuru üzüm suyu karaciğeri temizletmesinin yanı sıra zararlı hücrelere karşı da gözetir.

Bazı besinler ya da hastalık sırasında mide duvarında yaşanan kramplar nedeniyle kusma rahatsızlığı yaşanır. Mide asidi de artıkça bu rahatsızlık hem yemek borusunu hem de ağız sağlığını olumsuz tesirler. Bu durumun yaşanması sırasında dünden bekletilen kuru üzüm suyu harcayarak mide bulantısı giderilebilir.

Makûs kolesterol seviyesi artıkça kalp ve damar rahatsızlığı yaşanma tehlikeyi de artar. Uzmanlar, 21 kuru üzümün kolesterol seviyesinin düşürmesinin yanı sıra damar tıkanıklığını da önleyerek kalp rahatsızlığının yaşanma olasılığını eksiltir.

Natürel antioksidan kaynağı olan üzüm vücudu her gün temizleterek bağışıklığı güçlendirir. Hastalıklar karşısında vücudun mukavemetini artırmasının yanı sıra genç hücrelerin sayısını da artırarak cildin daha parlak ve diri görünmesini sağlar.

Kanda artan trigliserit hücreleri vücuttaki şeker ve yağlanma oranını da artırır. Bu gidişat da obezite ve şeker hastalıklarının yaşanmasına davetiye çıkarır. Uzmanlar trigliserit seviyesini düşürmek için günde 21 kuru üzüm suyunun tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.

KURU ÜZÜM SUYU NASIL YAPILIR?

  • 400 gram kuru üzüm
  • 4 su kadehi su

YAPILIŞI

Kuru üzümleri evvel iyice yıkayınız. Daha sonra bir tencere de suyu kaynatınız. Ardından içerisine kuru üzümleri atınız. Bir gün beklettiğiniz karışımı süzüp içiniz. Uzmanlar bu uygulamayı ayda dört gün üstü üste yapılmasını öneriyor. Ayrıca sabah kahvaltınızdan yarım saat evvel bu suyu harcarsanız daha fazla yararını göreceksiniz.

“21 Adet Kuru Üzümü Suya Bırakıp Sabahına İçin Faydayı Saymakla Bitmiyor” üzerine 1 yorum.

  1. Merhabalar saglık dokto
    Sorum
    Bu üzüm kürünü 400 gram üzüm 4 bardak suyu her günmü tüketmek lazım yoksa her gün 1bardakmı
    Saygılarımla

Bir cevap yazın