317 kilo olan anne hekimin ihtarı sonrası inanılmaz değişim yaşadı!

6 yaşından beri obeziteyle mücadele eden Ashley, 27 yaşına geldiğinde 317 kiloya erişti. Hekim, böyle giderse 30. yaş gününü göremeyeceğini söyledi. O gün yaşamı değişmeye başladı. Son halini görenler gözlerine inanamadı.

Ashley yaşamının büyük bir kısmını obezite ile mücadele ederek geçirdi. 6 yaşından beri sıhhatsiz besleniyordu. 27 yaşına geldiğinde bütün 317 kiloydu. Hekim, kendisine 30 yaşını göremeyeceğini söylediğinde yaşamında farklılığa gereksinimi olduğunun farkına vardı.

AŞIRILIKLARI NEDENİYLE ACI ÇEKİYORDU
Ashley, beş yaşındaki oğlu için yemek bağımlılığından kurtulmaya karar verdi. Ashley, TLC’ye “İnsanların sıradan etkinlikleri benim için büyük birer eforluktu” dedi. Kendi başına yalnızca duş alabiliyordu. O da beş dakikalığına. Aşırılıkları sebebiyle dizleri inanılmaz ağrıyordu. “Her gün acı içindeydim. Bazen belim kırılacak diye korkardım” diyen Ashley’nin 6 yaşındayken dahi aşırılıkları vardı. Yedinci sınıfa giderken 113 kiloydu. Liseden mezun olduğunda ise 181 kiloydu.

HEKİM ’30 YAŞINI GÖREMEZSİN’ DEYİNCE KARAR VERDİ!
Ashley lisedeyken bugünkü eşiyle tanıştı. Eşi John ile birlikte Patrick adında bir çocukları oldu. Patrick annesine elinden geldiğince dayanak etmeye çalışıyordu. Ancak çocuk altı yaşında olduğundan annesine her mevzuda takviyeci olamıyordu. Ashley, 2016’da katıldığı televizyon programında “Oğlum minik yaşına karşın bana takviyeci oluyor. O olmasa ne yapardım öğrenmiyorum” dedi. Ashley, obezite hastalarının işlemlerine giren Younan Nowzaradan ile tanışınca yaşamı değişti. Hekim, böyle giderse 30. yaş gününü göremeyeceğini söyledi. Oğlunun annesiz kalmaması için Ashley var gücüyle mücadele etmeye başladı.

GAYRETLERİ NETİCE VERDİ!
Ashley’nin inişli çıkışlı macerayı böylece başlamış oldu. Ashley, People’a “İnişli-çıkışlı bir maceranın başrol oyuncusuydum. Macera müddetince hem ağladım hem güldüm” dedi. Mide küçültme harekâtının dört ay ardından şuursuz biçimde sancı kesici kullandığından sağlık kurumuna kaldırıldı. Bu sırada Hekim Younan Nowzaradan, Ashley’ye bir terapistle görüşmesini önerdi. Kadının gayretleri netice verdi.

Ashley bir sene içinde 113 kilo verdi. Profesyonellerin desteğiyle Ashley hem fiziksel hem de psikolojik sıhhatine kavuştu.

İşte son hali…

Bir cevap yazın