4 Farklı Sağlıklı Diyet Önerisi

Sizlere bu yazımda 4 farklı sağlıklı diyetten bahsedeceğim. Bu bahsedeceğim diyetler hamile diyeti, gaps diyeti, lahana suyu diyeti ve sdm diyeti sağlık açısından tereddüt etmeden yapabileceğiniz diyetlerdir. Her geçen gün bir çok farklı diyet çıkıyor, insan hangi birisini takip edeceğini şaşırıyor. Çoğu zaman kaynağı belli olmayan bu diyetler, yapıldıktan sonraki ilerleyen dönemde sağlık açısından sıkıntılar çıkarabiliyor.

Hamile Diyeti ile Sağlıklı Beslenirken Kilo Verin

Hamile diyeti aslında hamilelikte aşırı kilo alınmaması için hazırlanmış bir diyet listesidir. Bu diyetin en güzel kısmı vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm mineral, protein ve vitaminleri alınmasını teşvik etmesi. Hamile diyetinin içeriğinde süt, lor peyniri, yoğurt, somon balığı, ton balığı ve meyve sebzeleri bulabilirsiniz. Bu diyet çok sağlıklı bir diyet listesi olup hamilelere önerilmektedir.

Bağırsakları İyileştiren Diyet: Gaps Diyeti

Gaps diyeti genelde bağırsak hastalarına verilen bir diyettir. Yıpranan bağırsağın iyileşmesini sağlar aynı zamanda da kilo vermenize neden olur. Son zamanlarda Berna Laçin bu diyeti yapmış ve çok fit bir görünüme kavuşmuştur. Gaps diyeti ketojenik bir diyettir, kendi dilimizde şok diyet de diyebiliriz. Ana mantık protein ağırlıklı beslenmektir. Belirtmekte fayda var gaps diyeti zor bir diyettir. Uzun soluklu olup 3 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar giriş aşaması, tam gaps diyeti aşaması ve çıkış aşamasıdır.

Organik Bir Diyet: Lahana Suyu Diyeti

Sizlere bir de içecek diyeti vermek istiyorum. Lahana suyu diyeti ana mantık olarak lahana suyunun her gün belli miktar içilmesine dayanır. Çok sağlıklı bir diyettir, lahana suyunu sadece zayıflamak için değil sağlık açısından faydalı olduğu içinde tüketebilirsiniz.

Lahana suyu diyetinde ayda ortalama 6 kilo vermek mümkündür. Fakat bu diyeti yaparken mutlaka günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını hesaplamanız gerekiyor. Bu şekilde kaç bardak lahana suyu içeceğinize karar verebilirsiniz. Lahana suyu diyetinin en büyük dezavantajı ise malesef kötü tadıdır. Bu diyet ve yazdığım konuda ki tüm diyetlere, yazıda verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.

Tatlı Yiyerek Zayıflatan Diyet: SDM Diyeti

Evet yanlış duymadınız sdm diyeti ile tatlı yiyerek bile zayıflamanız mümkün. Bu diyette tüm program size hazır olarak geliyor. Yani tüm yemekleri hazır yemek olarak paket içerisinde alıyorsunuz, kendiniz yemek yapmak için uğraşmıyorsunuz. Bu hazır yemeklerin içerisinde tatlıdan tutun çorbaya, sebze ve et yemeklerine kadar her şey var, fakat en büyük dezavantajı çok pahalı olması. SDM diyeti zengin diyeti olarak anılmaktadır.

Bir cevap yazın