Akciğer Kanserine Karşı Birebir

Ülkemizin her yerinde yetişiyor. Üstelik bu nebatın sıhhat açısından bir hayli faydayı var.

İşte mucize olarak adlandırılan nebatın yararları…

Anadolu’nun dağ ve ovalarında nebat incelemek için tahliller yapan Dr. Muammer Yıldız, terenin yararlarını sıraladı ve nasıl kullanılması gerektiğini anlattı.

Çeşitli sebze yemeklerinin içerisine konulan tere turpgiller familyasındandır. Oldukça tesirli bir nebat çeşidi olduğundan gebelerin ilk 3 ay kullanmaması önerilir.

Terenin geniş spekturumlu tesirleri vardır. Onun bu eforundan yararlanabilmek için kesinlikle tek başına harcanması gerekir. Salatanın içerisinde veya birliktesi başka bir gıda maddesi harcandığı takdirde tesiri büyük oranda kayıp olmaktadır.

Tere içerisinde bolca B6 vitamini kapsamaktadır. Kapsadığı kükürtlü bileşenler sayesinde sindirimi ve bağırsak problemlerini azaltmaktadır.

Akciğer kanserine tutulmuş hastaların soluk alma güçlüğüne karşı, tere kürü müthiş bir dayanakçıdır. Kürü uygulamaya başladıktan kısa bir zaman sonra daha rahat soluk alırlar ve hafiflemeye başlarlar.

Kansızlığı giderir

Demire bağlı kansızlık şikâyetiniz varsa, öğünlerinizde tere harcayabilirsiniz. Kendi grubunda demiri en zengin olarak kapsayan bitkidir.

Prostat gelişmesi için ayda bir defa 5 gün süresince kullanın
İltihaplı romatizma şikâyeti olanlara da dayanakçıdır. İyi mizaçlı prostat gelişmesine bağlı olarak şikâyetiniz varsa, ayda bir defa beş gün süresince tere kürü uygulamak müthiş bir dayanakçıdır.

Tere nasıl harcanmalı?

Tere sade bir biçimde harcanmalıdır. Kahvaltıdan bir saat sonra ve öğle yemeğinden yeniden bir saat sonra her kezinde onbeş-yirmi adet tere saplı olarak harcanır. Dilerseniz üzerine limon ilave edip harcayabilirsiniz. Ancak limon ilavesi dışında başka bir gıda ile harcanması önerilmez.

Bir cevap yazın