Etkin Kömürnam Öğrenmeniz Gereken 8 Şahane Kullanımı

Etkin kömür, kapsadığı bileşenler ve özellikler sayesinde kolesterolünüzü hakimiyet altın almaya ve bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeye dayanakçı olur. Bağışıklık sistemi bedeni virüslere ve mikroplara karşı korur.

Etkin kömür, kimyevileri, metalleri ve zehirli maddeleri emebilme özelliği sayesindeçok uzun senelerdir kullanılan nebat bazlı bir maddedir, detoks için idealdir.

Antik zamanlardan günümüze, tıp alanının bir parçasıdır. Her türlü hasarlı maddeye karşı en tesirli panzehirlerden biridir. 

Bedene alındığında cerahat sökücü, sindirimsel ve antioksidan özellikleri vardır. Bu özellikler muhtelif hastalıkların önlenmesinde ve rehabilitasyonunda dayanakçı olur. 

Bir çok insan etkin kömürün nasıl kullanıldığını öğrenmediği için bugünkü yazımızda, 8 şahane kullanımından bahsedeceğiz.

Neler olduklarını keşfedin!

1. Dişleri beyazlatır

Mikro gözenekleri sayesinde etkin kömür dişleriniz için idealdir. Plakları ve dişinizin üzerindeki yemek artıklarını pakler. 

Buna ek olarak, etkin âmâyı kullanmak ağzınızın pH seviyesini dengeler; şarap, kahve, çay ya da değişik maddelerin neden olduğu kirleri beyazlatır. 

Hatta gözetici ve antibakteriyel tesiri de vardır.

  • Çürük
  • Ağız kokusu
  • Diş eti iltihabı
  • Diş eti çekilmesi

gibi vaziyetler yaşamak istemiyorsanız etkin kömürü kullanabilirsiniz.

2. Kabarıklığı ve gazı giderir

Etkin kömür, kabarıklığın ve gazın neden olduğu rahatsızlığı ortadan kaldırmak için şahane bir çözümdür. Zira etkin kömürdeki organik bileşenler atıklardan basitçe kurtulmaya dayanakçı olur.

Etkin kömür, bağırsaklarda gaz yaradılışını maniler. Üstelik, gaz yaradılışına neden olan besinlerin doğru bir biçimde ayrılınmasına dayanakçı olur.

3. Akşamdan kalmışlığı maniler

Etkin kömür, kandaki içkiyi emmez ancak çok içildiğinde biriken zehirli maddelerin atılmasına dayanakçı olur. 

Başka bir deyişle, alkollü meşrubatlardaki zehirli maddelerin özüştürülmesini basitleştirir. Aynı zamanda bu zehirli maddelerin bedenden atılmasını süratlendirir. 

4. Cildin hoşlaşmasını sağlar

Etkin kömür, cildin hoşlaşması için şahane bir takviyecidir. Özellikle aleo vera, yumurta ve esansiyel yağlarla birleşince tesirini daha fazla gösterir.

Zehirli Maddeleri ve lekeyi emme özelliği, gözeneklerin arınılmasını basitleştirir. Netice olarak, cildinizi siyah noktalardan ve lekelerden arındırır.

Tüm bunların yanında, hafif de olsa kirleri ve yara izlerini ortadan kaldırmaya dayanakçı olan tesirleri vardır. 

5. Erken ihtiyarlamayı önler

Hücrelerin erken ihtiyarlaması oldukça rahatsız edici bir mesele haline geldi zira erken yaşlanamdan dolayı hastalıklara tutulan insanların rakamı gitgide artıyor.

Yaşlanmak yaşamın bir aslıdır. Ancak, genç yaşta ihtiyarlamanın izlerine tesadüfmek olağan bir vaziyet değildir. 

Etraf lekeliliği, kumpassız beslenme ve güneş ışınları bu gidişatın oluşmasından mesul etkenlerdir.

Bu surattan, etkin kömür uzuvlarınız için şahane bir takviyecidir. Bedenin zehirli maddelerden, kimyevilerden ve size hasar veren her türlü maddeden temizlemesine dayanakçı olur. 

6. Kolesterolü dengeler

Etkin kolesterol içindeki bileşenler, damarlardaki kötü kolesterolden kurtulmaya dayanakçı olur. Plak yaradılışını maniler. Lipidlerin arterler duvarlarına yapışmasını maniler.

Buna eş olarak, arterlerin esnekliğini çoğaldırır böylece arterlerin tıkanması yasaklanır ve kan akışını rahatlatır.

Bu nedenden dolayı, kan tazyiki hakimiyet altına almak için idealdir. Aynı zamanda kronik kalp hastalıklarına tutulma tehlikesini azaltır.

7. Virüs ve bakterilere karşı korur

Etkin kömür, bağışıklık sistemi için de oldukça iyidir zira hastalıklara neden olan virüs ve bakterilere karşı bedeninizi korur.

Özellikleri sayesinde, dışardaki risklere karşı bedeninizin korunma mekanizmasını kuvvetlendirir. Üstelik, enfeksiyona tutulma tehlikesini azaltır.

8. Haşere ısırıklarını rahatlatır

Cerahat sökücü, detoks ve durgunlaştırıcı tesirleri sayesinde etkin kömür haşere ısırıkları için de kullanılabilir. 

Etkin kömür kullanarak, cildin alerjik tepkinlerini eksiltebilirsiniz. Aynı zamanda bazı haşerelerin acıya neden olan zehrini dışarı atmaya dayanakçı olur. 

Bu vaziyetlerde hem içerden hem dışardan etkin kömürün yararlarından yararlanabilirsiniz. Bu biçimde en iyi neticelere ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, etkin kömürün şahane özellikleri vardır. Kapsül biçiminde kullanabilirsiniz. Faydalarını kendiniz görün!

Bir cevap yazın