Anne, Bebeğini İşe Getirmek Zorunda Kaldı İşvereninin Yaptığıyla Dünyanın Gündemine Oturdu

Anneler ve babalar, bebek yetiştirmenin ne kadar güç olduğunu öğrenirler. Bebeğiniz olduktan sonra yaşamınızı buna göre şekillendirmeye başlarsınız. Gerek parasal açıdan gerekse de kendinizi zaman bulma açısından zorlanırsınız.

Bebeğiniz yaşamınızın bir parçası haline gelmez. Bebeğiniz yaşamınız anlamına kazanç.

Meody Jeff Blackwell adındaki anne bunu çok iyi öğreniyor. Bebeğini vazgeçecek kimsesi olmadığından ve eşi de çalıştığından dolayı bir günlüğüne bebeğini işe getirdi. İşvereni, bunu hemen farketti.

Melody artık Nora-Jo adındaki bebeğini istediği zaman işe getirme hakkına sahip. İşverenin, anneye söyledikleri herkes tarafından takdir edildi.

Melody o gün işe bebeğini de getirmişti. İşvereni o kareyi görünce hemen resim çekti. Sonra da internette paylaştı.

Resim bir biçimde Maryland Farms Chipractic adındaki Facebook sayfasına erişti ve orada patlama yaptı.

İşvereni resmin altına şöyle bir söyleme yazdı:

“Çalışan bir anne… Bakın ne kadar basit bir iş çıkartıyor gibi görünüyor. Nora-Jo bebek de her daim annesinin yanında oluyor. Resmi paylaşsanız olur mu? İş yerlerinde böyle kareleri daha fazla görmeliyiz. Yeni doğan bebekler alaka istiyor. Siz de #WorkinMamas yaftasıyla çalışırken bebeğinizle sürüklediğiniz resmi paylaşın!”

Melody o günden itibaren istediği zaman evden çalışma kaderi elde etti. İşvereni, o kareyi gördükten sonra çalışanına her türlü hakkı tanımaya başladı.

Melody, Love What Matters’a “Bazı iş yerlerine bebeğinizi getirmeniz yasak. Keşke tam iş yerleri bu kadar elastik olabilse. Yasalar, çocuğu olan bir ailedeki anne veya babanın seneler süresince evde kalmasına ve ücretini almasına izin veriyor. Ancak kimileri daha fazla paraya gereksinimi olduğundan çalışmaya devam etmek zorunda” dedi.

Melody’nin işverenini alkışlamak gerek. Keşke tam işverenler bu kadar kavrayışlı olabilse.

İş yerlerinin işe bebek getirme mevzusunda daha elastik olmaları gerektiğine inananlardansanız paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın