Ayete’l Kürsi Okumanın Erdemi ve Gizemi

1. Konuttan çıkarken okunursa o konuta 30 gün hiçbir şer değemez. 2. Konuta geldiği zaman okursa Allah o evden muhtaçlığı kaldırır.

3. Uyurken veya yolculuğa çıktığı zaman 7 kez okur ve altı güzergaha ve içine soluk ederse Allah onu her riske karşı gözetir ve muhafaza eder.

4. Bir bardak suya 50 kez okur ve üfler sonra onu kapsasa usu ve fehmi ziyade olur. 5. Ezan ve kamet arasında okunursa günahlara kefaret olur. 6. Her namazdan sonra okunursa çok büyük erdemi vardır.

Âyete’l-Kürsî: Kur’ân-ı Kerimde Allah’ın zatından bahseden en ehemmiyetli ayet “Ayete’l-Kürsî”dir. Bu sureye iftihar veren ve erdemli kılan Allah’ın zatından bahsetmesidir. Allah ayete’l-kürsiden daha bedeli bir ayet yoktur.

Peygamberimiz sav emrettiler: 1. Allah’ın kitabındaki en büyük ayet “Allahü lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyu’l-kayyûm” dur. 2. Ayete’l-Kürsî okunan konuta iblis yaklaşamaz.

3. Her şeyin bir doruğu vardır. Kur’ânın doruğu “Bakara Suresi”dir. Bakara Suresinin doruğu ise “Ayete’l-Kürsi” ayetidir.4. Peygamberimiz sav “Sizden biriniz yatmadan evvel bin ayet okuyamaz mı?” emretti. Sahabeler “buna kimin eforu yeter?” dediler. Peygamberimiz sav “Sizden biriniz yatmadan Âyete’l-Kürsiyi okuyamaz mı? Ayete’l-Kürsi bin ayet kıymetindedir” emrettiler.

5. Kim evden çıkarken Âyete’l-Kürsiyi okursa dönene kadar Allah’ın gözetmesi altında olur.

6. Kim her namazın arttan “Âyete’l-Kürsi” okursa, sonunda 33’er kez “Sübhanallah, Elhamdülillah ve Allahü Ekber” derse can verince kesinlikle cennete girer.

7. İçinde kesintisiz olarak “Ayete’l-Kürsi” okunan evde iblis barınmaz, büyü tesir etmez ve Allah o konutu da içindekileri de koruma altına alır.

“Ayete’l Kürsi Okumanın Erdemi ve Gizemi” için bir yorum

Bir cevap yazın