Bacaklarınızı İnceltmek İçin Uykudan Evvel 3 Dakika Bu Hareketleri Yapın

Egzersizler sıkıcı ve çoğu zaman istenen emele eriştirmediği için nafile bir mücadele gibi geliyor değil mi?

Hepimizin etrafında kesinlikle sporundan ve beslenme kumpasından ödün vermeyen insanlar vardır ancak geri kalanımız televizyon veya bilgisayar karşısında en hoşlandığımız dizileri arkası arda izlemekle meşgulüz.

Egzersiz yapmanın getirileri elbette hepimizi cezbediyor ve eminiz ki vereceğimiz birkaç püf nokta ile odaklanmak istediğiniz bölgedeki aşırılıklardan konutunuzun rahatında, basitlikle kurtulabilirsiniz.

Konutunuzun rahatında yapabileceğiniz bir hayli değişik egzersizi hatırlarsanız başka bir içeriğimizde derlemiş ve sizlere sunmuştuk.

Bacaklar özel alaka isteyen ama ne yazık ki sıklıkla umursamama edilen bir bölgedir. Bacaklar beden ağırlığımızı taşımanın yanı sıra yürürken ve koşarken bedenimizi dayanaklar ve inceltebilirsek şahane görünürler.

Bacak çalışmak bedeninizin toplam yağ oranını da eksiltir bu nedenle, evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu egzersizlere bir göz atın!

Bacakları Yukarıya Çekme

Bu egzersizler karın ve üst bacak bölgenizdeki adaleleri geliştirmenize destekçi olacaktır. Metabolizmanız daha süratli çalışacak ve günden güne daha balanslı bir bedene sahip olduğunuzu hissedeceksiniz.

Basitçe anlatacak olursak: Ayakta pozisyon aldıktan sonra bir bacağımızı göğsümüze doğru kaldırabildiğimiz kadar kaldırıyoruz, yoruldukça öbür bacağa geçiyoruz. Egzersiz müddetince sırtınızın düz pozisyonda olmasına itina gösterin.

Bu egzersiz size basit gelmeye başladığında, daha güç hareketlere geçebilirsiniz demektir.

Çökme Squat

Derin çökme hareketleri iyi bir egzersizin olmazsa olmazıdır ve iyi netice almama olasılığınız oldukça düşüktür. Başlarda kalçanızı diz seviyesine indirmek basit olmayacaktır ancak alacağınız neticeleri düşünürsek buna dokunacağını söylemek zorundayız.

Bu egzersiz kalça adalelerinizi harekete geçirerek alt bedeninizin daha elastik olmasını sağlar ve böylece elbiseleriniz üzerinize daha iyi oturur ve duruşunuz düzelir.

Çökme hareketini yaparken ayaklarımız beden genişliğinde sarih ve ayakta dik durarak başlıyoruz. Belinizi bükmeden düz bir biçimde diz hizasına kadar çöküp geri kalkıyoruz.

Pergel Hareketi

Değişik adaleleri kullandığınız bu egzersiz vücudunuzu kuvvetlendirecektir. Güç görünmüyor, ancak şayet doğru yapmazsanız, basitçe sakatlanabilirsiniz. Bir yanınızın yere dokunduğundan emin olun.

Özellikle alt bedeniniz yerle bir olmalı.Bedeninizi düz bir çizgi halini yakalamalısınız ve ardından bir bacağınızı 45 derece kadar kaldırıp usulca geri indirin. Yoruldukça öbür bacağa geçin.

Uyluk Çalıştırmaresim Bacaklarınızı forma sokmak istiyorsanız bu egzersiz bütün sizlik. Yan tarafınıza doğru pergel hareketinde olduğu gibi yatın. Üst tarafta kalan ayağınızı veya dizinizi önünüze yerleştirin. Yoruldukça öbür bacağa geçin ve dikkatli olmaya itina gösterin.

Bir cevap yazın