Şeker Hastalarına Müjde

Şeker hastalığı için bereketli birkaç bereketli nebattan biri bamyadır. Bamya suyu kanda şeker seviyesini düşürdüğü için diyabet hastaları için oldukça tesirlidir. Bamya son zamanlarda ilaç sanayisinin de alaka alanına girmiştir.

Fareler üzerinde yapılan çalışmalar, bamyanın kanda şeker seviyesini düşürdüğünü kanıtlamıştır. Bir çok diabet hastası, geceden hazırladıkları bamya suyunu sabah aç karına içerek şeker seviyelerini klasiğe döndürmüştür. Bamyadan maksimum fayda almak için bamya suyu en iyi yoldur. Bamyada bulunan lifler, bağırsaklarda şeker emilimini yavaşlatarak glukoz seviyesini düşürmektedir.

Bamya suyu, diyabet dışında, başta sütun kanseri olmak üzere değişik kanser cinslerinin yaradılışını önlemekte ve kabızlık meselesini gidermektedir. Bunalımı giderir. Sabah içtiğiniz bamya suyu gün içersinde enerjinizin yüksek olmasını sağlar. Aynı zamanda bamyanın enflamasyon giderici tesiri vardır. Boğaz sızısını, IBS ve sindirim sistemi ülserlerini rehabilitasyon eder, akciğerdeki enflamasyonu azaltır.

Hazırlanışı

  • 4 adet bamyayı uçlarından kesin ve yan tarafını hafifçe yarın ya da delik açın.
  • Bamyaları bir bardak suya ilave ederek, su içinde bir gece bekletin.
  • Sabah, bamyaları suyun içinden alın, başka bir kadehin içine bamyaların yapışığımsı suyunu eliniz takviyeyi ile sıkın.
  • Üzerine su ilave ederek kadehi doldurun ve için.
  • 2 hafta içinde neticelerini görmeye başlayacaksınız.

“Şeker Hastalarına Müjde” için bir yorum

  1. Ben anlamadım;
    Bamyaların sabaha dek içinde beklediği suyu içmiyor muyuz? O su ne oluyor? Dökülüyor mu?!! Tarifinizde ; “elinizle bamyaların suyunu sıkın ve üzerine su(?)ilave ederek için” deniyor
    Bamyaların sabaha dek içinde beklediği suyu ekleyebilir miyiz o elle sıktığımız sıvıya??!!

Bir cevap yazın