Başını Yastığa Koyduğu Gibi Yatanların Gizemi Buymuş

Yata kalmak için her şeyi sınadıysanız ve uyumadan evvel telefonunuza veya tabletinize dahi bakmıyorsanız ve yinede yatamıyorsanız, başka ne yapabilirsiniz?

“4-7-8 Soluk” diye bir tekniği sizlere öğretmekten memnuniyet dinleyeceğiz.

Bu teknik hatasız bir biçimde çalışıyor ve umarız sizlerin de acilen uykuya dalmanıza destekçi olur!

Bu soluk alma biçiminin beyinde kalp atışlarını düşüren ve insanların anında uykuya dalmalarını sağlayan kimyevi bir tesiri vardır.

İlk sınamada işe yarayacaktır.

Bu teknik Asya’da asırlar süresince uygulandı, ancak Batı’da hiç popüler olmadı. Bununla beraber, bu usulün en büyük korunucularından biri Harvard tarafından eğitilmiş analist Dr. Andrew Weil’dir.

Metod üzerine yaptığı araştırmada , Dr. Weil, stresli ve / veya gergin insanların muntazam soluk almadıklarını belirtiyor. Hakikatinde, oldukça sığ soluk alıyorlar ve bazen farkında olmadan soluklarını dahi yakalıyorlar.

Gelelim Muhteşem Tekniğin Uygulanmasına

Hakikatinde oldukça kolay.

Evvel soluğunuzu tamamen boşaltın, Dört saniye süresince suskunca burnunuzdan soluk alın, soluğunuzu yedi saniye tutun sonra ağzından sekiz saniye sayarak soluğunuzu verin. Hepsi bu kadar. Ardından, üç defa daha yineleyin.

Dört saniye teneffüs edilmesi beyninizi daha fazla oksijen almaya güçler. Soluğunu yedi saniye süresince yakalamak, oksijenin bedene girmesini sağlar ve kan akışını tesirler. Sekiz saniye süresince teneffüs edilmesi akciğerlerden karbondioksitin dışarı atılmasını sağlar.

Bu teknik kalp atış süratinizi tesirli bir biçimde düşürür ve kan dolaşımınızdaki oksijeni artırır. Uysallaştırıcı tesirinin bir parçası olan, kendinizi azıcık daha devingen sezdirebilir.

Andrew Weil’e göre, insanlar bu tekniği günde iki defa uygulamalıdır.

Lütfen bu tekniği daha süratli yata kalmak isteyen tanıdıklarınızla paylaşın!

Bir cevap yazın