Biberiye Mucizesine İnanın. Yaşanmış Hakikat Öneriler

BİBERİYE MUCİZESİ İLE ALAKALI HAYATIMIZ SÜRESİNCE LAZIM OLACAK BU BİLGİYİ KESİNLİKLE OKU, HERKES FAYDALANSIN DİYE PAYLAŞ…

1. Biberiye yağını yazlık konutumuza götürdük. Abimin torunları düşüp veya koşarken başlarını veya eller ve ayaklarını bir yerlere çarptığın da evde başlayan telaşa hiç gerek olmadığını söyleyip bu yağı sürüyordum ve şişmesi, morarması veya ağrıması gereken bölgelerde bunların hiç biri gerçekleşmiyordu.

biberiye

2. Eşimin işyerinde dostunun babasının ayaklarında diz altı bölgesinin dolaşım bozukluğu sebebiyle ayakları soğuk idi. Biberiye çayı ile bu meseleleri çözüldü.

3. Çok yaşlı komşumuzun 2 yıldır geceleri yatamama meseleyi vardı. Damadı Ankara’da bir devlet sağlık kurumunda beyin cerrahi doçent de çözüm bulamamıştı uyku meselesine. Biberiye çayı içmeye başladıktan sonra gece de gündüz de yatmaya başladı.

4. Yeniden ayni çok yaşlı komşumuz gut hastalığından da muzdarip idi ve kanında ürik asit yüksek çıkıyordu. Biberiye çayı ile bu meseleyi de çözüldü.

5. Kayınpederim boyun kireçlenmesinin neticesinde boynu tamamen hareketsiz gidişata geçti. Hekimler operasyon yapamayız böyle yönet et dediler. Biberiye yağı ile yaptığı masajlar neticeyi 1 hafta sonra boynunu hareket ettirmeye başladı.

6. Kızım koşarken çarptığı eli mosmor oldu. Biberiye yağını sürdük, 2 saat sonra morluk geçmeye başladı. Akraba hekime soruyorum söyle morluk basmakalıp ne kadar zamanda geçer diye ve 2 günde geçer diyor.

7. Eşim konutluluğumuzdan evvel başlayan migren sızılarından şikâyetçi idi ve cebinde bir sürü sızı kesici ilaçlarla gezer ve kriz anlarında da “Başımı kesin de bu sızıdan kurtulayım” derdi.

Hacettepe Tip Fakültesi’nde 1980 başlarında MR’ çekilip migren teşhisi konuldu ama pozitif bir netice alamadık. 1983 senesinde iş yerim Ankara Üniversitesi’nden Gazi Üniversitesi’ ne geçince burada da MR çekilip migren teşhisi konulunca migren rehabilitasyonu başladı.

Verilen muhtelif haplar tesirli olmayınca bunalım rehabilitasyonuna başlayacağız dediler ve giderek değiştirilen ilaçlar neticeyi eşim neredeyse 24 saat yatmaya başladı ilaçların tesiri ile.

Bu safhada ben rehabilitasyon ve ilaçları kestirdim. Nebatsal ilaç aramaya başladım ve tanıdığım bir zamanlar orman bakanlığında tıbbi nebatlar araştırma projesi’nde çalışmış emekli tanıdığım biberiye çayını öneri etti. Günde 5–6 fincan biberiye çayı rehabilitasyonuna başladık ve 20–25 gün sonra migren, baş sızıları meseleleri bir daha gelmemek üzere sona erdi.

8. Bacanağımın eşi Elmadağ’da kızakla kayarken düşüp kızak freni demirinin ayak bileği ile diz arası orta bölgede V harfi biçiminde ve büyükçe bir bölgede etini kemiğe kadar kaldırdı. Buraya dikiş atıldı ancak kalkan kısmın büyüklüğünden 1 ay V harfi iç kısmındaki ten canlanmadı ve hekimler bu bölgeye ten nakli yapmamız gerekir dediler.

Bacanağımın bulduğu estetik operasyonu yapacak hekim Amerika’dan yeni bir ilaç geldi evvel birkaç gün bunu sürüp sınayalım, netice alamazsak operasyonu yaparız dedi. Sürülen yağ teni 3–4 gün sonra canlandırmaya başladı.

Bu yağın üzerine baktığımda Rosmarinus sözcüğünü görünce biberiye nebatına olan alakam çok daha arkasıydı. Kendi kütüphanem ve internetten yaptığım araştırmada biberiye nebatının iyi geldiği hastalık ve meseleler 100’u çok aşınca araştırmayı kestim bu kadar yeter diye.

9. Biberiye yağı ecza dolabımızda artık yerini almıştı. Bir yerin mi ağrıyor misalin baş sızısı sür biberiyeyi en azından geçici olarak sızı geçsin. Bir yerin kesildi mi, çizildi mi sür biberiye yağını çok hızlı olarak iyileşsin.

Çok hoş bir bilgiler… Umarım dostlar için bu bilgiler faydalı olur. Beğendiklerinizle Paylaşırsınız.. Prof. Dr. Turhan AKILLI

“Biberiye Mucizesine İnanın. Yaşanmış Hakikat Öneriler” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın