Kapat
Bir bardak nar suyu nelere deva

Bir bardak nar suyu nelere deva

Anasayfa Meyveler Bir bardak nar suyu nelere deva

İÇERİK EDİTÖRÜ İçerik Yöneticisi

“Sonbaharda bol bol nar tüketin” önerisinde bulunan Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, “1 bardak nar suyu kırmızı şarap, yeşil çay, yaban mersini ve kızılcıktan daha fazla antioksidan içerir” açıklamasında bulundu. Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, Sonbahar mevsiminde bol bol nar tüketin önerisinde bulundu. 

Narın sağlık açısından faydalı bir meyve olduğunu kaydeden Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, “Bütün meyveler arasında en kuvvetli antioksidan (flavonoidler ve polifenoller) kanser karşıtı ve bağışıklık destekleyici etkileri mevcuttur.

Anti-aging ve anti inflamatuar (iltihaplanma karşıtı) özelliktedir. Hücresel fonksiyonlarda gençleştirici etkiye sahiptir.

Kalp krizi, felç ve emboli hastalığına (akciğer hastalığı) neden olabilecek kan pulcuklarının toplanmasını inhibe eder.

Prostatik kanser antijenlerinin azaltılması ve meme kanser hücre çoğalmasının önlenmesinde etkili olduğu çalışmalar mevcuttur. Güneş ışığının zararlı etkilerine karşı koruyucu. Deride görülen kızarıklıklar ve hafif yanıklardan korunmada etkilidir. Kolesterol ve diğer kardiyak risk faktörlerini azaltır. Kan basıncını düşürür. Depresyon ve osteoporozdan (kemik erimesi) korunma ve etkilerini azaltmada faydalıdır. İnsan çalışmalarında aterosklerotik plakları (damar sertleşmesi) tersine çevirmede etkili olduğu bulunmuştur.

1 bardak nar suyu kırmızı şarap, yeşil çay, yaban mersini ve kızılcıktan daha fazla antioksidan içerir” diye konuştu.

Emoji İle Tepki Ver

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir