Bir Gecede Uçuklardan İz Kalmadan Kurtulun!

Bir Gecede Uçukları İz Kalmadan Geçirin

Uçukların nedeni herpes simplex virüsüdür, bu virüs oldukça bulaşıcıdır ve faal uçuğa değmeyle basitçe dağılabilir. Bu virüs minik ve acı veren su toplamalarına yol açar, bunlara uçuk ismi verilir. Görüntüsünün de kötü olmasının yanı sıra şahıstan bireye yalnızca temasla basitçe dağılabilir.

Yalnızca Bir Gecede Uçuğu Nasıl Durdurabilirsiniz?

Natürel bir ilaçla bir gecede uçuktan kurtulabilirsiniz. Bunun gizemi sarımsağın özelliklerinde uyur ve bu da virüs, bakteri ve mantarları durdurabilen bir antibiyotiktir. Sarımsak, nitrat, sodyum, potasyum, selenyum, kalsiyum, magnezyum, silikon, hidrojen sülfit, fosforik asit, C, D ve B vitaminleri, fitosterol ve natürel yağlar kapsar. Ayrıca allisin olarak öğrenilen bir içeriği de vardır. Araştırmalara göre bu madde enfeksiyonların seri iyileşmesine takviyeci olur.

Açıkçası, bir çok bilimsel çalışma sarımsağın reçete ile yazılmış ilaçlardan çok daha tesirli olduğunu ve rastgele bir yan tesiri bulunmadığını ortaya koyuyor. Sarımsak kan dolaşımını çoğaldırır ve kardiyovasküler problemlere karşı koruma sağlar. Ayrıca diyabetli insanlar için çok iyidir, kolestrol seviyelerini düşürür, özgür radikallerin tesirleriyle savaşır ve bir çok hastalığa karşı koruma sağlar.

Uçuklardan Kurtulmak İçin Bir Gecelik Rehabilitasyon

Nasıl Uygulanır?

  • Bir diş sarımsağı kesin veya doğrayın.
  • Sonra doğrudan uçuğun üstüne uygulayın.
  • Eğer büyük bir uçuksa, bunu taze dişlerle yineleyin.
  • Ilık suyla durulamadan evvel 10 dakika süresince uçuk üzerinde tutun.
  • Bu rehabilitasyon azıcık kaşıntı veya yanmaya neden olabilir, ama bu bulgular bir kaç saniyede kaybolacak, endişelenmeyin.

Ayrıca, sarımsak bu uçukların neden olduğu genel acıyı eksiltebilir ve uçuğu bir kaç saat içinde ortadan kaldırabilir.

Eğer tamamen gitmezse, bu rehabilitasyonu gün içinde ve gece de uygulamaya devam edin. Bir değişik alternatif ise sarımsağı ezip bir macun haline getirmek, uçuğa uygulamak ve gece süresince bir sargıyla üstünü kapatmaktır. Sabahları, sarımsağı yıkayabilirsiniz ve uçuğunuzun ne kadar kuruduğunu görebilirsiniz.

Bir Daha Çıkmasına Karşı Korunun

Son olarak, unutmayın ki uçuklar şahsi eşyaların ortak kullanımı suratından dağılır. Uçuğunuz iyileştikten sonra, yeni bir diş fırçası, dudak boyası, dudak kremi, havlu ve ağzınızla temas eden değişik mahsulleri almalısınız. Bundan evvel kullandıklarınızın herpes virüsü taşıma ve yeni bir enfeksiyona yol açma ihtimali oldukça yüksektir. Ayrıca yine çıkışlarını önlemek için her zaman güneş gözetmeli dudak kremleri kullanın. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının, zira uçuklarınız bu biçimde geri gelebilir.

Bir cevap yazın