Boyun Sızısından Bu Egzersizle Kurtulun

Bu egzersizleri boyun adalelerinizi gevşetmek ve krampları gidermek için kullanabilirsiniz ve günde sadece 4-5 dakikadan fazla zamanınızı almaz.

Düzenli olarak özellikle sabahları uyguladığınızda daha rahat yatıp uyandığınızı ve sızılarınızın eksildiğini fark edeceksiniz.

Egzersiz 1

Ayakta, ellerimiz yanlarımızda durarak başlıyoruz. Omuzlarınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarıya kaldırın. Hiç bozmadan omuzlarınızı geri itin ve usulca başlangıç pozisyonuna geri dönün. Kollarınız ile ileri ve geri daireler çizerek hareketi bitirin.  25 tekerrür

Egzersiz 2

Aynı ilk egzersiz gibi ancak bu sefer ilk evvel omuzlarımızı geriye itiyoruz ve yukarıya kaldırabildiğimiz kadar kaldırıyoruz, ardından tekerrür öne itiyor ve hareketi bitiriyoruz.

25 tekerrür

Egzersiz 3

Çenenizi göğsünüze yanaştırabildiğiniz kadar  yanaştırın ve ardından başınızı yatırabildiğiniz kadar geriye yatırın. 12 tekerrür

Egzersiz 4

Çenenizi göğsünüze yanaştırın, başınızı usulca sola çevirin ve geri dayayın, ardından başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu egzersizi yaparken boynunuzu kasmadığınızdan emin olun ve ivedici davranmayın. Hareketi 6 defa yineledikten sonra aynı biçimde bu sefer çenenizi göğsünüze yanaştırdıktan sonra başınızı sağa çevirerek tekrarlayın.

Egzersiz 5

Başınızı çevirebildiğiniz kadar sola çevirin, ancak bedeniniz düz kalsın ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Ardından, başınızı çevirebildiğiniz kadar sağa çevirerek tekrarlayın.

Usulca 10 defa tekrarlayın.

Bu egzersizler sizin için yararlı oldu mu? Siz nasıl egzersizler yapıyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın