Bronşit ve Öksürüğü Konutta Nasıl Rehabilitasyon Edersiniz

Bronşit, soğuk algınlığı ile başlayan ve daha sonra bronşiyal tüplerinin cerahatli, kalın ve renksiz bir mukus akıntısı ile tıkanması neticeyi şiddetli öksürük ile devam eden bir hastalıktır. Bronşit rehabilitasyonunun ne kadar güç olduğunu, bu can sıkıcı hastalığı yaşayanlar çok iyi bilir.

Hastalık üst solunum yollarını tıkadığı için soluk almak bile eforlaşır ve günlük etkinliklerinizi yapamaz hale kazançsınız. Bronşit rehabilitasyon edilmediğinde akciğer dokusunda tamir edilemez zarara yol açabilir.

Hastalık uygun rehabilitasyon yolları ile birkaç gün içinde iyileşse dahi, uykusuz vazgeçen öksürük bütün anlamıyla haftalarca sürebilir. Peki, bronşit konutta nasıl rehabilitasyon edilir? Ciddiye alınması gereken bu hastalığın rehabilitasyonu için oldukça tesirli konut üretimi çözümler mevcuttur.

Bronşitin konutta rehabilitasyonu için mevcut olan çözümler arasında, oldukça tesirli olduğunu düşündüğümüz bir tanesini sizin için paylaştık.

Bronşit rehabilitasyonu için genel olarak bol istirahat, bol ölçüde akışkan harcama, dumandan sakınma ve reçeteli öksürük şurubu kullanılır. Ancak gidişat daha ciddiyse, hekiminiz muhtemelen antibiyotik reçete eder ve hatta oksijen yardımı uygulanmasını isteyebilir.

Bronşitin Konutta Rehabilitasyonu

Doğa bir kere daha kurtarmaya geliyor!

Bronşit için bu konutta rehabilitasyon usulü, boğazınızı yatıştırmak ve kronik öksürükten kurtulmak için dünyanın en eforlu bileşenlerinden bazılarını kapsar. Ve en iyi yanı, kapsadığı bu malzemeler büyük olasılıkla şu anda konutunuzda bulunuyor: Su, bal ve muz!

Muz, şahane bir gıdadır. Vitaminler, filizotinler, protein, karbonhidratlar, lif ve hatta antioksidanlar açısından zengindir. Özellikle, iki eforlu antioksidan olan dopamin ve kateşin içerir.

Bal, muhtelif rahatsızlıkları zaferli bir biçimde rehabilitasyon eder. Ancak özellikle bronşit gibi inatçı öksürüğe neden olan solunum yolu hastalıklarını rehabilitasyon etme mahareti ile iyi bilinir.

Su, her zaman çok ehemmiyetli olduğu gibi hastalandığınızda özellikle ehemmiyetli hale kazanç. Zira hastalandığınızda beden sıcaklığınız yükselir ve daha çok su kaybedersiniz. Ayrıca bedendeki zehirli madde, bakteri veya virüslerin arınılmasına destekçi olur.

Konutta Bronşit Rehabilitasyonu İçin Meşrubat Tarifi

İhtiyacınız olanlar:

  • 400 ml kaynamış su
  • 2 orta boy olgun muz
  • 2 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

  1. Muzları ceddip tahta bir kaşıkla püre haline getirin.
  2. Ezilmiş muzları bir tencereye koyun ve kaynamış suyu ilave edin.
  3. Karışımı 30 dakika soğumaya bırakın.
  4. Karışım soğuduktan sonra balı ilave edin. Balın karışım soğuduktan sonra ilave edilmesinin sebebi, ısıya duyarlı antioksidanlarını kaybetmemesi içindir.
  5. Karışımı kapalı bir kaba koyun ve günde 4 kere 100 ml kullanın.
  6. Her sabah yeni bir karışım hazırlayarak 5 gün süresince rehabilitasyona devam edin.

Bir cevap yazın