Bu Fikir Tuvalet Kağıdı Rulosunu Asla Çöpe Attırmayacak

Bir Haylimiz bir tuvalet rulosunu çöpe atmaktan başka bir işe yaradığını düşünmüyoruz. Ne de olsa bir çöp, neden minik bir karton koliyi yakalayalım ki?

Bu ehemmiyetsiz görünen öğelerin yine kullanılması için çoğalan bir arz olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir.

Minik bir hayal eforu ile, boş bir tuvalet kağıdı rulosunu konutunuzda bir emele hizmet eden bir şeye dönüştürmek mümkün.

Eski tuvalet rulolarını yine kullanmanın ustaca yollarını düşünen insanlardan bu çok uslu 7 fikir ortaya çıktı..

1. Saksı

Tuvalet ruloları kartondan yapıldığı için geridönüşümcüldür ve plastikten daha etrafçıdır. Peki neden onları tohumlarınız ve nebatlarınız için minik saksılar olarak kullanmıyorsunuz?

Yalnızca uçlarını katlayın, böylece sızdırmazlar ve statik bir tabana sahip olurlar, ardından tohum ve toprakla doldurun.

2. Saç maşaları

Saç maşası, özellikle bu özel vaziyetler için, her kızın bırakılmaz şekillendirme vasıtaları arasındadır.

Ama tuvalet rulolarının harikulade bukle maşası yaptığını biliyor muydunuz? Islak veya kuru saçlarınızı çevrelerinden bükün ve bir tokayla değişmezleyin. Çok usluca!

3. Gizleme Kutusu

Çekmecelerdeki gevşek kablolar çok karmaşık görünüyor. Her zaman birbirine karışır ve birini almaya kalktığınızda değişikleri de birlikte kazanç.  Kabloların olduğu yerlerde rastgele bir şeyi kumpaslı yakalamak ihtimalsiz görünüyor.

Bir tuvalet rulosunun bunun için harikulade bir çözüm sağlayabileceğini öğreniyor muydunuz? Yukarıyadaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, kablolarınız için harikulade bir depolama alanı sunar ve muntazam bir biçimde hepsini bir arada tutar.

4. Hediye paketi

Ambalaj kağıdını gizleme mevzusunda her zaman bir meselem var ve kullandıktan sonra muntazam biçimde geri sarılmasının güç olduğunu biliyoruz.

Ancak kağıdın üzerine bir tuvalet kağıdı koyarak, tekerrür çözülüp parçalamasından korkmadan, tehlikesiz bir biçimde yerinde tutabilirsiniz.

5. Kuş Yemliği

Bu dairesel karton parçaları bahçenizde kuş besleyici olarak da kullanılabiliyor.

Bir tuvalet kağıdı rulosuna fıstık ezmesi sürün ve daha sonra kuş yemlerine bandırın. Tohumlar iyice yapıştıktan sonra balkona ya da bahçeye bir tahta çubuk desteği ile asabilirsiniz.

6. Hoş süslemeler

Duvarlara asılan şeyler, odanın atmosferini ve hislerinizi etkileyebiliyor, ancak ne yazık ki ziynetli fotoğraflar ve süslemeler pahalı olabilir.

Peki neden yalnızca kendiniz yapmıyorsun? Kendi duvar süslemenizi yapmanın püf noktası hem kolay hem de tesirli – ve gereksiniminiz olan tek şey tuvalet kağıdı, makas ve minik bir tutkal!

7. Telefon yakalayıcı / hoparlör

Bu ipucu son fakat hepimizin kullanabileceği bir şey.

Ruloyu istediğiniz kağıtla süsleyin. Ardından, telefonunuzu tehlikesiz bir biçimde yakalayacak kadar büyük bir yarık açın. Çok büyük olmadığından emin ol.

Harikulade standı oluşturmak ve telefonunuz için tehlikesiz bir yerin tadını çıkarmak için alt kısımlara renkli raptiyeler koyabilirsiniz.

Telefonunuzda bir tanımı takip ederken veya mutfakta olduğunuzda ve elleriniz dolu olduğunda bu çok kullanışlı hale geliyor. Müzik çalarken de iyi ses çıkarıyor!

Bir cevap yazın