Bu Karışıma Hekimler Dahi Afallamış!

Tarçın tarih süresince öğrenilen en daha önceki ve en verimli baharatlardan biridir. Bal da her tasaya çare olan natürel bir rehabilitasyon edicidir.

Bal ve tarçın o kombinasyonu geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir en eforlu natürel ilaçlar, biridir. Yunan ve hindistan tıbbında asırlarca kullanılmaktadır.

Tamamen natüreldir ve yan tesirlere neden olmaz. Diyabetikler tarafından az ölçülerde dahi kullanılabilirhekiminize danışarak lütfen ve irinli eklem sızılarına kronik meselelere kadar bir hayli sıhhat meselesinin rehabilitasyonunda kullanılabilir.

Bal tarçının sıhhate en ehemmiyetli faydaları

Düşük bağışıklık

Bu karışımın kumpaslı kullanılması bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, virüsleri ve bakterileri uzak tutar.

Soğuk algınlığı

1 yemek kaşığı bal ve 1/4 çay kaşığı tarçını karıştırın, soğuk algınlığı, burun tıkanıklığı ve öksürüğü geçirmek için 3 gün süresince bu karışımı kullanın.

Grip

Balın kapsadığı bir madde grip mikrobunu tesirli bir biçimde yok etmeye yarıyor.

Yüksek kolestrol

1 fincan çaya 2 yemek kaşığı bal ve 3 çay kaşığı tarçın ilave edin. Bu çayı kapsasanız ve bir kaç saat içinde kolestrol seviyesi %10 azalacaltır.

Mide ağrısı

Bu karışım mide sızılarına ve ülsere iyi gelir.

Kanser

Araştırmalar bu karışımın mide uruna karşı tesirli olduğunu ispatlamıştır. Bu stil bir şikayeti olan hastalar 3 ay süresince 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı tarçın karışımı tüketmelidir.

İrinli eklem

Sıcak bir bardak suya 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın ilave edin. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere bu karışımı içerek kronik artriti önleyebilirisiniz.

Kalp rahatsızlıkları

Bal ve tarçını karıştırıp, bu macunu sabah kahvaltıda ekmeğe sürüp yiyin. Tıkalı damarları açmaya, kötü kolestrolü düşürmeye ve kalp krizini önlemeye dayanakçı olur.

Safra kesesi enfeksiyonu

Sıcak suya 1 çay kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı tarçın ilave edin. Safra kesesindeki mikropları yok etmek için her gün bu karışımdan için.

Akne

Bu karışımı yatmadan evvel suratınıza sürün ve sabahları yıkayın.

Saç dökülmesi

Saç dökülmesine karşı 1 yemek kaşığı zeytinyağını, 1 yemek kaşığı balı ve 1 çay kaşığı tarçını karıştırın ve bu karışımı kafa teninize uygulayın. 15 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

Kilo verme

Bir bardak suya bal ve tarçın koyup karışımı kaynatın. Her gün kahvaltıdan yarım saat evvel bu karışımı için.

Karışım nasıl hazırlanıyor?

Balı bir kaba koyun ve kaynayana kadar ısıtın. Tarçını ilave edin ve karışım karamele eş bir kıvama gelen kadar bekleyin ve ateşten alın. Her öğünde bu karışımdan bir kaşık yiyin.

Hazırlanışı
Sıvı bal ve tarçını, koyu bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Karşımı hava geçirmez sırça bir kaba koyun. Şayet hava çok sıcak değilse, serin bir yerde olmak şartıyla buzdolabının dışına gizleyebilirsiniz. Bu karışım bal ve tarçının gözetici özellikleri sayesinde çok uzun müddet bozulmadan durabilir.

İhtiyacı olan hastalar için paylaşalım!

Bir cevap yazın