Bu Mevzu Ehemmiyetli Paylaşıyorum

Dün Sabah cep telefonumdan arandım:

– Burası … sigorta MÜESSESEYİ. Muzaffer Candaner ile mi görüşüyoruz?
+ Evet.
– Size vereceğim bilgiler doğru ise lütfen onaylayınız. Dediler.

Sonra, tek-tek : Adresimi, doğum tarihimi, ev tlf.numaramı, uygar halimi, emekli olduğumu ve en ehemmiyetlisi kimlik numaramı kendiler söylediler; doğru olduğu için de benden de EVET cevabını aldılar.

Akabinde görüşme şöyle devam etti:

– Şu anda kullandığınız kredi kartı X bankasına ait.
+ O da doğru Evet de tam bunları niye soruyorsunuz?
– Bakın, anlaşıldığı gibi tam bilgileriniz doğru. Biz bunları size bir poliçeden okuyoruz. İki sene evvel, iki senelik bir kaza sigortası yaptırmışsınız. Binlercesinde olduğu gibi; İlk seneyi kampanya idi. İkinci senenin primini geçtiğimiz seneden bahsediyor ödememişsiniz. Meblağı X kadar. Şimdi bize azıcık evvel bahsettiğimiz kredi kartınızın numarasını verin. Tahsilât yapacağız.

– Peki. Ancak bu kere benim size bir sorum olacak: Emekli olduğumu söylediniz. Nereden emekli olduğumu öğreniyor musunuz?
+ HAYIR.
– Ben emekli Cumhuriyet Başsavcısıyım. Kart numaramı istiyordunuz. Buna gerek yok, siz bana bütün şirket unvanınızı ve sarih adresinizi veriniz.
+ Zayıf bir sesle Neden?
– Bulunduğunuz kentin emniyet müdürüne telefon edip, Mali Şube ve Dolandırıcılık Masasından bir karma takımın adresinize gelmesini sağlayacağım. Onlara banka hesap numaranızı verin de havale çıkartayım.
– Evvel “GURK” diye bir yutkunma sesi geldi. Sonra suskunluk. Sonra telefon kapandı.

Ekranda çıkan 0800 lü telefonu 118 18 ve 118 80 den sordum. Beklediğim gibi: “Kayıt Yok” cevabını aldım.

Kaza sigortası, poliçe filan tamamen yalan. Ancak yukarıyada anlatılanlar ayni ile vaki.
Buradan kavrıyoruz ki, saklı kalması gereken tam şahsi bilgilerimiz ne yazık ki ortalarda dolaşıyor.

Bu görüşmeyi teferruatıyla anlatmamın ve burada paylaşmamın nedeni ise şu: Doğru ise binlerce bireyden bahsettiler. Dikkat size de böyle bir piyango çıkmasın. Çıkar ise artık siz de bir savcı mı olursunuz? Hâkim mi? Emniyet Amiri mi? Hazırlıklı bulununuz.

Dostlarınızın da bu cins hadiselerden haberdar olup hasar görmemeler için lütfen paylaşın. Paylaşmakla bir şey kaybetmezsiniz ama arkadaşlarınız çok şey kazanır.

Bir cevap yazın