Buharın Gücü ile Sağlıklı Nefes

Elektronik sigara normal sigaraya oranla zararı daha azdır. Günümüzde oldukça sık tercih edilen elektronik sigara modelleri kullanışlı olmasından dolayı en çok tercihler arasında yer alır. Tercih etmelerinin en büyük sebebi sağlıklı olmasıdır. Sigaranın verdiği zararı bize vermez.

Normal Sigaranın zararları

Sigara kullanmak akciğer kanserine neden olup genç yaşta hayattan kopmamızı sağlar. Alışkanlıkları değiştirmek bizim için kolay olmayacaktır. Fakat bu alışkanlıkları bırakmamıza yardımcı olacak faktörler vardır. Bu faktörlerden bir tanesi de elektronik sigaradır.

Elektronik sigara normal sigara kadar zarar vermeyip zamanla sigarayı bırakmamıza da yardımcı olur. Elektronik sigara sayesinde normal sigaradan alacağımız nikotin miktarını elektronik sigaradan karşılarız. Çay ve kahvedeki kadar nikotin içerdiği için insan sağlığına zarar vermez.

Elektronik Sigaranın Faydaları

Electronic cigarettes are actually battery operated devices that use a heating element to atomize a flavored liquid, typically containing nicotine, so that it can be inhaled.

Şimdi size neden elektronik sigarayı tercih etmenizin gerektiğini açıklayacağım. Elektronik sigarayla, tütünlü sigara arasındaki farkı anlayacaksınız.

  • Elektronik sigara içerisinde bulunan maddeler normal sigaraya göre yok denecek derecede azdır.
  • Elektronik sigaranın içerisinde duman olmadığından dolayı zararlı olan karbon monoksit ve başka zararlı dumanları yaymaz.
  • Maddi açıdan gayet uygundur.
  • Çevremize zarar vermez
  • Sigarayı bırakmaya yardımcı olmaktadır.
  • Görüntüsü bakımından gayet şık ve gösterişlidir.
  • Dişlerimizin sararmasına sebep olmaz. Cildimizin temiz kalmasını sağlar.

Elektronik sigara hayatımızdaki en büyük tehlike olan tütünlü sigaranın hayatımızdan çıkmasına yardımcı olup sağlığımıza kavuşturur.

Tütünlü sigaranın sebep olduğu ölümcül hastalıklardan korunmak için tütün ürünlerini bırakmalıyız. Bu ürünlere tetikleyen yan etkenleri yürüyüşe giderek, kamplara giderek, sosyal aktivitelere katılarak bizi sigara tetikleyen psikolojik sebepleri bu aktiviteler sayesinde yok etmiş oluruz. Hayata daha pozitif bakar. Hayattan zevk almayı öğreniriz.

Bir cevap yazın