Bulaşıkları Sıhhatli Devireme Usulü

Bulaşık cihazında deterjan yerine organik ve natürel malzemeler kullanmaya ne dersiniz? Seçiminiz az kimyeviye maruz kalmak ise size vereceğimiz usulleri emin denemelisiniz.

Bulaşık cihazında genellikle üç esas deterjana gerek dinlenmektedir. Bunlar; tuz, parlatıcı ve deterjandır. Peki, bu malzemelerin yerine daha natürel olan neler kullanılabilir diyorsanız işte yanıtları…

Bulaşık cihazı tuzu yerine limon tuzu

Bulaşık cihazına kimyevi tuz kullanmak yerine limon tuzu kullanabilirsiniz. Zira bulaşık cihazı tuzu ismi altında kullanılan tuzlar uzun bir vakit sonra bulaşık aygıtınıza hasar verebilir. Bu sebeple limon tuzu iyi bir fikir olabilir.

Bulaşık cihazı parlatıcısı yerine sirke

Hazır bulaşık cihazı parlatıcılarının yerinde yüksek oranda bulaşıkları tahriş edici madde bulunduğu söyleniyor. Bu sebeple bulaşık cihazı parlatıcısı yerine elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Bulaşık cihazı deterjanı yerine sirke ve limon tuzu karışımı

Sirke ve limon tuzu karışımı bulaşıklarınızı arınmaya ve parlatmaya yetiyor. Bulaşıklarınızı sıhhatli bir biçimde yıkayabilmek ve iyi bir biçimde arınmak istiyorsanız sirke ve limon tuzu karışımını kullanabilirsiniz.

Milliyet

Bir cevap yazın