Bunu Bildikten Sonra Lahana Yapraklarını Bedeninize Saracaksınız

Çocukken annenin güçle yedirmeye çalıştığı ve belki de bundan dolayıdır ki en önyargılı yanaştığımız sebzelerin başında gelen lahananın reelinde bir hayli hastalık için bir şifa kaynağı olduğunu söylesek?

Çünkü lahana yaprakları bütün bir natürel sızı kesici ve sanki sızıları kendine sürükleyerek sizi hafifleten bir mıknatıs.

Daha evvel bayanların göğüs bölgesine lahana yapraklarını sardığını duyduysanız ancak sebebini öğrenmiyorsanız doğru yerdesiniz. Zira lahana yaprakları göğüs sızılarını dindirmek başta olmak üzere bir hayli mucizenin kaynağı.

Bunları bildikten sonra lahana yapraklarını daha fazla kullanmaya başlayacaksınız.

Anekdot: Bu usule müracaat etmeden evvel bir uzmana danışmanızı nasihat ederiz.

Göğüslerinize lahana yaprağı sararak sızılarınızdan kurtulabilirsiniz

Özellikle yeni doğum yapan ve emziren bayanların göğüslerinde sezdikleri sızılar için natürel bir sızı kesici oluyor bildiğiniz lahana yaprakları. Meme içindeki sütün tamamen boşalamaması gidişatında ve emzirmenin getirdiği acı ve sızılar çekilmez olduğunda lahana yapraklarına müracaat etebilirsiniz.

Yapmanız gereken ise çok kolay. Lahana yapraklarını soğuk suyla yıkayıp sap kısımlarını kesin. İkiye ayrıldığınız yaprakları sütyeninizin içine yardım yaparak göğüslerinizi anlayacak biçimde yerleştirin. Yaprakların ısındığını sezdiğinizde başka bir deyişle vasati 20 dakika beklettikten sonra yaprakları çıkartın. Kısa zaman içinde sızılarınızın eksildiğini ve gevşediğinizi fark edeceksiniz.

Resmen mucize!

Lahana yaprakları başka hangi bölgelerdeki sızılara iyi geliyor?

Üstelik bu kadarla da hudutlu değil. Lahana yaprakları yalnızca göğüs sızıları için değil bir hayli sızı için de mıknatıs misyonu görüyor. Sırayla bakalım.

Çarpmaya bağlı bacaklarda, kollardaki şişlikler için: Hepimizin başına geliyor. Gün içinde elimizi, bacağımızı istemeden bir yerlere çarpıyoruz ve bunlar da sızılı şişlikler olarak bize geri dönüyor. Bu sızıyı eksiltmenin ve şişlerden kısa müddette kurtulmanın bir yolu ise o bölgeye lahana yaprakları sarmak. Buz kompresi de uygularsanız şişliklerin bir gecede geçtiğini göreceksiniz.

Tiroid bezleri için: Şayet tiroid bezinizin çalışmasında mesele varsa boğaz bölgenize lahana yapraklarını sarın ve sargılayın. Gece bu biçimde yattıktan sonra sabah yaprakları çıkartın.
Baş sızısı için: Stres ve bitkinlik nedeniyle yaşadığınız baş sızılarından kurtulmak için de lahana yaprakları birebir. Lahana yapraklarını baş bölgenize sarın ve bir bere/şapkayla yakalatın. Sızının eksildiğini sezdiğinizde yaprakları çıkartın.

İşte bu kadar! Geçmiş olsun…

Bir cevap yazın