Kapat
Cola İçtiğinizde Vücudunuzda Bunlar Oluyor

Cola İçtiğinizde Vücudunuzda Bunlar Oluyor

Anasayfa Beslenme Cola İçtiğinizde Vücudunuzda Bunlar Oluyor

İÇERİK YÖNETİCİSİ Yönetici

Son zamanlardaki birçok araştırma, gazlı içecekler tükettiğinizde, her gün farkına bile varmadan beslenme alışkanlığınıza zarar vermeye başladığını gösteriyor. Drsağlık , günlük olarak Coca-Cola içmekten kaçınmanız için en ikna edici nedenlerinin bir listesini yaptı.

8. Vitamin eksikliği

Kola içerisindeki, diüretik etkiye sahip kafein içeren fosforik asit, içtiğiniz andan itibaren 60 dakika sonra vücudunuzun besinlerini ve vitaminlerini yıkmaya başlar. Bunun her gün olduğunu düşünün. Vücudunuzda ciddi vitamin eksikliği söz konusu olur.

7. Diş erozyonu

Coca-Cola’nın yüksek asitli ve şekerli içerikleri diş minesinde çukurlara neden olur. Vitamin eksikliğinden dolayı düşük seviyelerde kalsiyumu da eklerseniz, dişleriniz çok geçmeden içeriden ve dışarıdan çürümeye başlayacaktır. Ve dişinizin çekilmesi uzun sürmez.

6. Anksiyete (Kaygı,Korku,Sıkıntı)

Uyku yoksunluğunun yanı sıra kaygı, kolanın tüketilmesinin bir yan etkisidir. Her kola kutusu güçlü bir kahvenin içindeki kafeini içeriyor. Ayrıca çok bağımlılık yaptığı da kanıtlanmıştır, bu nedenle kolanın sürekliliğini kesmeye karar verdiğinizde baş ağrısı, sinirlilik, yorgunluk ve hatta depresyon yaşayabilirsiniz.

5. Obezite

Kendiliğinden alınan Fazla kilo bir sorun teşkil etmez, ancak kola ile alınan kilo, bağışıklık ve kardiyovasküler sisteminizdeki, kalsiyum eksikliği nedeniyle zayıflamış eklemlerinizin oluşmasına ve kemiklerin üzerindeki baskıyı arttırmaya sebep olur.

4. Cilt problemleri

Her gün kola içmek, her gün sigara içmek cildinizde üzerinde aynı etkiye sahiptir. Tüketilen kola, şekerin yüksek olması nedeniyle vücudun inflamatuar bir etkiye sahip olmasını tetikler. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü vurgulayan cildi dehidrate eder. Cildin yaşlanmasını hızlandırarak sarkık ve sıkıcı hale getirir. Ayrıca egzamayı azdırır, ya da çok kuru, kaşıntılı, iltihaplanmış cilt ve akneye sebep olur.

3. Kalp ve kan problemleri

Kötü kolesterol düzeyinin artması kalp krizi olasılığını artırır. Günde sadece 1 kola içiyorsanız, yüksek tansiyon sorunu yaşarsınız. Ve bu miktarda Coca-Cola kullanan kadınların tip 2 diyabet gelişme olasılığı daha yüksektir.

2. Kanser riski

Her gün kola içersen kesin kansere yakalanırsın diye söylemiyoruz. Ancak, benzen moleküllerinin Coca-Cola’da ve plastik paketinde bulunması nedeniyle, doktorlar kanser riskini azaltmak için haftada 1 kutu kola içilmesini önermektedir.

1. Böbrek yetmezliği

Kola’nun diyet sürümünü seçmenin daha güvenli olduğunu düşünüyorsan, o zaman seni hayal kırıklığına uğratacağız. Sıfır şeker Kok muhtemelen şeker içermez. Bunun yerine, böbrekleriniz için çok sağlıksız yapay tatlandırıcılar içerir. Özellikle de kolaya bağımlıysanız.

Emoji İle Tepki Ver

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir