Damla Sakızı Dişleri Bembeyaz Yapıyor

Günlük yaşamda gülerken ya da tebessümürken her zaman dişlerin nasıl gözüktüğü düşünülür. Dişlerimizin daha beyaz gözükmesi için muhtelif mücadele gösteririz. Reelinde evde bulunan bir hayli gıdayla natürel olarak diş beyazlatmak muhtemel. Bu gıdalar arasında özellikle de damla sakızı dişlerin beyazlamasında ehemmiyetli bir rol oynuyor. Çoğu besinin aksine basit bir biçimde netice gösteren damla sakızı bu mevzuda bize dayanakçı oluyor. İşte dişleri beyazlatmada tesirli rol oynayan bir yiyecek olan damla sakızının faydaları…

DAMLA SAKIZI

Damla sakızı natürel bir hammaddeye sahip olarak üretilir ise; insan sıhhati açısından oldukça pozitif neticeler verir. Çiğ maddeyi bozan yapımların ise sıhhatli tesirini hemen kaybediyor oluşunu göz arkasını etmemek gerekir.

DİŞLERİN BEYAZLAMASI İÇİN…

Damla sakızı dişlerin beyazlaması için kullanılabilecek en natürel usuldür. Şayet dişlerinizin natürel yollar ile beyazlamasını istiyorsanız; damla sakızını kumpaslı olarak çiğnemenizi öneririz Midenizin sindirimini kuvvetlendirecek olan, damla sakızı, sindirmenizi kolaylaştırır.

MİDE RAHATSIZLIĞINIZ VAR İSE

Damla sakızı yapısı itibari ile serttir. Sert olması ise, çene sıhhati açısından ehemmiyetlidir. Çeneniz devamlı egzersiz halinde olmuş olur. Antiseptik olan damla sakızı ağız sıhhatini tamı ile gözetmektedir. Şayet mide rahatsızlığınız var ise; damla sakızını kumpaslı olarak çiğnemeniz size oldukça pozitif neticeler sunacaktır.

KISIRLIK MESELEYİ

Damla sakızı kısırlık meselesinde tesirlidir. Göğüs rahatsızlıkları içinde verimli olan damla sakızı toz haline getirilip su ile beraber harcanabilir.

Bir cevap yazın