Şipşak su içmeniz gerektiğini söyleyen 7 bulgu

Susadığımızda bedenimiz çoktan su kaybetmiş demektir. Bunun olmasına izin vermeyin. Bedeninizin doğru bir biçimde çalışması için kumpaslı olarak su içtiğinizden emin olun.

Günde en az 1,5 litre su harcanması önerilse de herkes bedeni için zorunlu zorunlu olan bu su ölçüyü önerisine kulak asmıyor. Genellikle çok az su içiyorsanız, belki de bedeniniz size bazı işaretler gönderiyordur.

İşte size şipşak su içmeniz gerektiğini söyleyen bulgular:

1. Ağız kuruluğu

Zaman zaman ağız kuruluğu yaşıyorsanız belki de yapmanız gereken tek şey su içmektir. Ağzınız kuruduğunda genellikle yapılan şey meşrubat bir şeyler aramaktır ancak her meşrubat aynı değildir ve su aralarında en tesirli olanıdır. Şekerli meşrubatlar yalnızca geçici bir çözümdür. Ağzınız ve boğazınızdaki muköz membranlarını kayganlaştırmadıkları için lüzumunuz olan akışkan miktarını erişemezsiniz. Şayet bu bulgu sizde varsa başka bir meşrubat yerine su içmeyi seçim edin.

2. Kuru cilt

Kuru bir cilt, bedeninizin susuz kaldığını gösteren en keskin işaretlerden biridir. Cildinizin bedeninizdeki en büyük uzuv olduğunu ve ona çok iyi bakmanız gerektiğini unutmayın. Bu çoğunlukla unutulan bir şeydir. Şayet kuru bir cildiniz varsa bu gidişat şipşak su içmeniz gerektiğinin, aksi takdirde ciddi neticelerle karşılaşabileceğinizin bir göstergesidir. Akışkan yetersizliğinde bedeniniz kendini arınamaz hale hasılat, üzerindeki fazla yağdan temizleme ve ter ile beden ısısını dengeleme becerisini kaybeder. Tüm bunları daha çok su içerek önleyebilirsiniz.

3. Göz kuruluğu

Şayet gözlerinizde kaşıntı ya da kuruluk hissi yaşıyorsanız, bu da bedeninizin daha fazla suya gereksinimi olduğunu gösteren başka bir bulgudur. Gözlerinizde kızarıklık ve göz kenarlarınızda kuruluk tespit ettiyseniz, bu gidişat akışkan noksanlığından kaynaklanıyor olabilir ve şayet kontakt lens kullanıyorsanız gözleriniz bundan etkilenebilir.

4. Eklem sancıları

Sebebi de aynı biçimde akışkan eksikliği olabilir. Omurlar arası diskler gibi bir çok eklemin neredeyse %80’i sudan oluşur. Bu sebeple, eklemlerinizde kireçlenmeye sebebiyet vermemek için kumpaslı olarak su harcamak çok ehemmiyetlidir. Yalnızca muhakkak bir akışkan ölçüsüne erişildiği zaman, eklemleriniz tekerrürlü ve eforlu hareketlerle egzersiz, düşme gibi sağladığı tesiri elde edebilir.

5. Adale küçülmesi

Şayet adale kütlenizde bir eksilme gözlemliyorsanız bu kötü bir şey. Bedeninizin büyük bir kısmı sudan oluşur. Bu nedenle bir hayli fiziksel etkinlik evvelinde, sırasında ve sonrasında su içmek ehemmiyetlidir. Bu sizin iyi sezmenize sponsor olur. Aynı zamanda mümkün bir enflamasyon ve adale sancıları için de bire birdir. Bu oldukça rahatsız edici bir gidişattır ama su içmek kadar kolay bir şeyle bunu önleyebilirsiniz.

6. Bitkinlik hissi

Akışkan eksikliği, anemiye çok eş bulguları tetikleyebilir. Bedeniniz susuz kaldığında, kanınızdan su ödünç almaya başlar ve bunun neticesinde uzuvlarınızdaki oksijen ölçüyü eksilir. Oksijenin eksilmesi durumda üşengeç ve uykulu sezersiniz ve gün geçtikçe bu bitkinlik hissi daha da çoğalır. Şayet bu vaziyetten muzdaripseniz ve çok fazla su harcamıyorsanız, dikkat edin. Bedeniniz sarihçe susuz kalmış olabilir. Kahve uzun vadede iyi bir çözüm değildir. Yapabileceğiniz en iyi şey bedeninizin gereksinim dinlediği ölçüde su içmek olacaktır.

7. Ciltteki buruşukluklar

Şayet cildinizdeki buruşuklukların yaşınızla anlaşmadığını düşünüyorsanız, bu muhtemelen yeteri kadar su içmemenizin bir neticeyidir. Bedeninizin alabildiği su ölçüyü yaş ilerledikçe eksilir. Bu surattan gün içerisinde harcanan su ölçüsünün çoğaldırılması gerekir. Bu vaziyetin en keskin göstergesi cildinizdeki buruşukluklardır. Bunun yanında, susuzluğun iç uzuvlarınıza verdiği hasar uzun vadede ciddi ve sıkıntılı olabilir. Bunun olmasına izin vermeyin ve her gün önerilen ölçüde su için.

Sevdiklerinizin bu bilgileri bilmeleri için yazıyı paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak

“Şipşak su içmeniz gerektiğini söyleyen 7 bulgu” için bir yorum

  1. Çok güzel bir konu.Bilhassa Türkiye gibi sıcak memleketlerde daima su şişesi bulundurmak lazım.Kalple ilgili tansiyon artışı baş ağrısı ve yorgunluk hisini hemen hemen her zaman su eksikliği tetikler .Su yerine aspirine ve baş ağrısı kimyasal ilaçlara başvuruluyor.Halbuki böyle durumda ilk ve ilk su içerek önlemini almak en doğru yol olur.

Bir cevap yazın