Dilenci Çocuk Otomobile Yaklaştı Bütün Bozukluk İsteyecekti Ki Gözyaşlarına Boğuldu

Varlıklı insanlar fukaralara güvensiz gözlerle bakarlar. Caddede gördükleri konutsuzları veya dilencileri hırsız veya makûs bireyler olarak görürler.

Ancak fakir insanlar varlıklılara oranla daha cömerttirler.

Onlardan biri de John Thuo adında çocuk. Kenya’nın başşehri Nairobi’de yaşayan çocuk daha öncekinden caddelerde yalvarıyordu…

John Thou, daha öncekinden Nairobi’de vasıtaların sıkça geçtiği yolların kenarında dilencilik yapıyor ve kırmızı ışıkta vasıtaların yanlarına yanaşıp para istiyordu. Onu gören sürücüler çocuğun hırsız olduğunu düşünüyorlardı.

Ancak John Thuo hırsız olmadığını ve altın gibi bir kalbi olduğunu herkese gösterdi.

Bir gün çocuk yeniden bir taşıtın yanına yanaştı ve para istedi. Taşıtın içine baktığında gördüğü karşısında afallayıp kaldı.

Araç sürücüsü oksijen tankıyla soluk alıyordu. Sürücünün ismi Gladys Kamande’ydi. 32 yaşındaki bayan John’a akciğerlerinin iflas ettiğini, muntazam soluk alamadığını ve bu sebeple oksijen tankı kullandığını söyledi.

John işte o sırada olağanüstü bir şeyin farkına vardı. Yaşamda fakir olmaktan çok daha makûs şeyler vardı. Tıpkı otomobili olan ancak sıhhati makûs gidişatta olan bu bayan gibi…

Gözyaşlarına boğulan John, o gün topladığı tam parayı Gladys’e vermeyi öneri etti. O esnada bir başka sürücü yaşananlara şahit oldu ve resim çekti.

Sürücünün internette paylaştığı hikâye ve resimler süratle dağıldı. Birkaç gün içinde büyüyenler hem John hem de Gladys’in yaşamını değiştirdi.

Sosyal medyada tanımasının ardından John caddelerden kurtarılıp bir aile tarafından sahiplenildi.

Onu evlat edinen Nissy Wambugu aynı zamanda çocuğun okumasını için hemen mektebe yazdırdı.

John’un yapmış olduğu sayesinde hem Gladys’in yaşamı kurtuldu hem de John’un. Artık kendisini hoşlanan bir annesi ve sıcak bir yuvası var.

Gördüğünüz gibi iyilikler birliktesi mucizeleri getiriyor.

Gladys ve John’un yollarının kesiştiği olağanüstü hikâyeyi paylaşmayı unutmayın

“Dilenci Çocuk Otomobile Yaklaştı Bütün Bozukluk İsteyecekti Ki Gözyaşlarına Boğuldu” için bir yorum

  1. Unutma ki yaptığın küçücük bir iyilik senin hayatını tahmin edemeyeceğin kadar mislisiyle değiştirir.
    Hayat böyle bir şey, ister insan olsun ister hayvan veya herhangi bir şey.
    İyilik asla yerde kalmaz, boşuna dememişler İyilik et, denize (suya) at, balık bilmezse Hâlik bilir. Bir gün muhakkak karşılığını görürsün.
    İyilik ve güzellikle kalın.

Bir cevap yazın