Dilin Rengi Sıhhatiniz Hakkında Ne Söylüyor

Diliniz sıhhatiniz hakkında çok şey söyleyebilir. Dilin nasıl göründüğüne katlanan bir tam sıhhat teşhisi metodu vardır: biçimi, ebadı, dokusu ve rengi.

Drsağlık , sıhhat problemlerini dil rengine göre tanımlamanıza takviyeci olacak bu kolay grafiği yayınlıyor.

Dişlerinizi fırçalamadan evvel dilinizi sabah uyandığınızda ışık altında tahlilinizi öneri ediyoruz. Neticeyi etkileyebileceğinden dilinizi zorlamamanız önerilir. Dilin rengi besin, meşrubat, ilaç veya sigara tesiri altında değişebilir. Bu sebeple, doğru neticeyi elde etmek için rastgele bir vaziyetten bir saat veya daha fazla geçtikten sonra inceleyin.

Dilin Rengi

Yüzeyin rengi

Dilin Yüzeyinin rengi, dilin renginden değişik olabilir. Basitçe fırçalanabilen ince beyaz bir yüzey banal kabul edilir. Yüzeyin kalınlığı, işaret ettiği sualin ciddiyetiyle orantılıdır.

Görsel tanı usulünün her zaman % 100 doğru netice vermediğini unutmayın. Dil, asabi gıdalarla yaralanabilir, bakteriler bir yaraya bulaşabilir ve geçici tahrişe neden olabilir – tüm bunlar iç hastalıkları göstermez.

Dilinizin rengi ile alakalı kaygılarınız varsa, sakın kendi kendinize ilaç almaya başlamayın.Uzman nasihatine müracaat etin.

Bir cevap yazın