Diş taşlarını bu usullerle yok etmek olası…

Diş taşlarınızı konutta hazırlayacağınız doğal karışımlarla yok etmek artık olası.

Kahve ve sigarayı fazla harcayan insanlarda diş plakları koyu sarı olur. Plak diş çürümelerine ve diş kaybına neden olduğu için en başta temkin almak gerekir. Diş taşlarınızı konutta birkaç usulle yok edebilirsiniz. İşte sizlere konutta hazırlayabileceğiniz diş taşlarınızı yok edecek doğal karışım tarifi

Diş Taşları Nasıl Çıkar?

Hoş görünmek için en esas kalitelerden bir olan dişlere iyi bakmalı. Her gün günde 2 defa fırçalasak bile elimizde olmayan bir çok sebepten dolayı diş taşları gibi bir mesele çıkıyor karşımıza. Peki bu diş taşlarını nasıl yok ederiz. İşte size ilaç gibi gelecek doğal bir usul. Konutta basitçe hazırlayacağınız dişlerinizi daha hoş ve sıhhatli bir görünüme kavuşturacak usul.

Malzemeler: 

– 2 çorba kaşığı ay çekirdeği
– 2 çorba kaşığı bilye limonu suyu
– Yarım litre su

Hazırlanışı: 

Tüm malzemeleri alüminyum kabın içerisine koyun ve bir saat kaynatın. Karışımı ayda 5 defa dişlerinizi fırçalayarak uygulayabilirsiniz.

Bir öbür usul ise diş fırçanızı elma sirkesine daldırıp diş fırçasıyla dişlerinizi fırçalamak ve durulamak.

Bunların yanında ağız bakımını da günlük olarak yapmanız gerekir. Doğal içeriğe sahip olan diş macunlarını almaya itina gösterin. Natürel en ehemmiyetlisi de diş bakımınız için diş doktorunuzu emin aralıklarla ziyaret etmeyi asla unutmayın.

“Diş taşı olan yerde diş eti cerahati olacaktır. Cerahatli bölgede kanamalar ve makûs koku da olacaktır. Makûs koku, ister istemez bireyin sosyal hayatını etkileyecektir. Doğrusu, çok bastırmadan diş etlerimizi de dişlerimizle birlikte fırçalamak ve cerahatin dışarı akmasına izin vermek olacaktır. Böyle bir vaziyetten kısa zamanda kurtulmanın yolu yeniden, diş taşı pakliğinizi yaptırmak ve şahsi ağız hijyen usulünüzü bilip, bunu kesintisiz uygulamaktır.”

Bir cevap yazın