Dizleri İyileştiriyor, Kemikleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapıyor

İltihaplı eklemler, romatizmal hastalıklar, bademcik iltihabı, kuru egzama, topuk dikeni ve onlarca hastalığa şifa!

Eklem ağrıları günümüzün en çok karşılaşılan rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Hayat fonksiyonlarını tam olarak etkilemese de, ağrılı süreçleri sebebiyle kişinin gündelik işlerinden tam verim almasına engel olur.

Büyük eklemler olarak adlandırılan bilek, omuz, bel veya boyun, diz eklemleri gibi bölgelerde meydana gelen rahatsızlıklar oldukça önemli ve mutlak suretle dikkat edilmesi gereken rahatsızlıkların başında gelmektedir.

Eklem ağrıları tedavisi ile alakalı herhangi bir müdahale yapılmadığı taktirde ağrılar zamanla artmaya başlar ve sizlerin yaşam standartlarını olumsuz etkiler. Eklem ağrılarının belirtisi ise ilk aşamada ara sıra gözlemlenmekle beraber, zamanla şiddetini ve sıklığını arttırmaktadır.

Bunun yanı sıra diğer belirtileri;

 • Kişide hareket bozuklukları sorunu ortaya çıkar.
 • Eklemlerde şişlik ve sertlik gibi sorunlar meydana gelir.
 • Hareketlerde beceriksizlikler kendisini ön plana çıkartır.

Eklem ağrıları için bitkisel kür! Eklem ağrıları tedavisi konusunda çok sık uygulanan ve günümüzde tercih edilen limon kabuğu kürü, bu ağrıları kalıcı olarak dindirmenizde aktif bir rol oynamaktadır. Kolay hazırlanabilen ve aktardan temin edeceğiniz malzemeler ile kullanımına başlayacağınız bu kürün hazırlanma aşamasını adım adım sizlere sunuyoruz.

Şimdi gelelim limon kabuğu kürüne;

 • Doğal sızma zeytinyağı
 • 2 adet büyük organik limon
 • Okaliptüs yaprakları
 • Kapaklı bir kavanoz
 • Temiz sargı bezi

Limon kabuklarını soyun ve bir kavanoz içerisine koyun. Daha sonrasında kabukları tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin. İçerisine okaliptüs yapraklarını koyun.

Kavanozun ağzını sıkıca kapatın ve karışımı 2 hafta (14 gün) bekletin. 2 hafta geçtikten sonra karışımı sargı bezinin üzerine dökün ve ağrı olan bölgelere yerleştirin. Her gece bu tedaviyi uygulayarak hem ağrılarınızdan kurtulabilir, hem de uyurken cildinize işlemesine imkan tanıyabilirsiniz.

Diğer tedavi yöntemleri! Eklem ağrıları tedavisinde kullanılan birçok yöntem mevcuttur. Bunlar arasında ise uzun yıllardan bu yana limon tedavisi olarak adlandırılan ve üst kısımda kürüyle alakalı bilgiler ulaştırdığımız tedavi yöntemi mevcut.

Ek olarak sizlere eklem ağrılarınızı dindirecek ve kalıcı çözümler ulaştıracak bazı yöntem ve tedavi süreçlerinden de bahsedeceğiz.

Akupunktur Tedavisi: Genel olarak bu tedavi yöntemi Eklem ağrıları tedavisi hususunda çok sık tercih edilmektedir. 2 farklı yöntem olarak kullanılmaktadır. Geleneksel akupunktur olarak adlandırılan tedavi yönteminin yanı sıra şok tedavisi olarak da tercih edilmektedir.

Eklem ağrılarının şiddeti ve durumlarına göre değişim gösteren bu 2 tedavi yöntemi için en net kararı yine hekimler vermektedir.

Kaplıca tedavisi: Ülkemizde kaplıcalar, Eklem ağrıları tedavisi adı altında çok sık tercih edilen bir yöntem olarak görülmektedir.

İçerisinde yer alan ısı ve mineral sularının etkisiyle beraber eklem ağrılarına iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaplıcaların içerisinde yer alan basıncın etkisiyle beraber eklem ağrılarının tamamen ortadan kaldırıldığı gözlemlenmiştir. Türkiye’de birkaç farklı bölgede kaplıcaları görmek ve bulmak mümkün! Bu yazımızı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bu bilgiyi yararlı bulduysanız, lütfen arkadaşlarınızla ve ailenizle de paylaşın. Ücretsiz bilgiyi paylaşma çabamıza verdiğiniz destek için çok teşekkürler.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Dizleri İyileştiriyor, Kemikleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapıyor” üzerine 9 yorum.

 1. okalüptüsün miktarını söylenememişsiniz ne kadar atılacak kavanozun içine ben ufalanmış yaprak aldım 50 gram kadar bunun hepsini mı atacağım teşekkürler

  1. Benim kuru soğanla ağrım geçti kanıtlandı.iri soğanı ortadan böldüm tam kesmedim , bütün olarak küçük ocakta pişirdim susuz olacak,dizimin dayanabilejceği sıcaklıkta iki iri aspirin güzelce ezip soğanın ūzerine aspirin koyup soğuyuncaya kadar bekletip, duruladıktan sonra,limonun kabuğuna rendeleyip suyunu sıktım ve dizimi bi güzel limon kabuk suyuyla mazajlayarak deriye yedirip, arkasından hakiki zeytinyağını masaladım naylon sardım bır gün bekledim. Ağrılarım geçti ara ara yapıyorum ağrı olursa aylarca faydasını gördüm .geçmiş olsun kimin ağrısı varsa deneyin faydasını göreceksiniz.ben hap kullanmıyorum.ne lazım irice soğan,iri aspirin,limon kabuk suyu,zeytinyağı,

 2. ummuhan hanim guzel onerinizi biraz daha anlasilir sekilde yazabiliseniz sevinirim,tesekkurler…..

 3. Şöyle yapmış. Susuz olarak soğanı pişirmiş. Üzerine ezdiği aspirini koymuş ve cildinin dayanacağı sıcaklıkta dizine koymuş. Soğuyana kadar beklemiş. Sonra limonun kabuğunu rendelemiş, suyunu çıkartmış. Suyu zeytin yağıyla karıştırmış ve o suyla dizini ovmuş. En sonunda da naylonla sarmış. Bir gün öyle beklemiş. Valla ben bu kadar anlayabildim.

 4. Anlamak için bir kaç defa okumak gerekiyor arkadaşlar. Soğanı ortadan 2 ye kesip susuz tencerede pişirin sonra ocaktan alın ortadan ikiye kestiginiz yarım olan soğanların üzerine toz haline getirdiğiniz aspirini serpin ağrıyan yerin üzerine koyabileceğiniz sıcaklığa gelince koyuyorsunuz sonra o soğuyana kadar o bölgede kalıyor daha sonra limonun kabuklarını rendeleyin suyunu da sıkın kabukla limonu karıştırın soğan işlemi bittikten sonra sonra o bölgeyi yıkayın ve limon suyu ve kabuklu karışımla iyice ovun. Daha sonrada zeytinyağıyla ovun son olarak strecleyin 1 gün bekleyin. Benim anlaşırım bu bence hanımefendi bunu anlatmak istemiş umarım yardımcı olabilmişimdir

Bir cevap yazın