Tabiattaki Arıları Şekerle Besleme

Çoğumuz özellikle sarih alanlarda arılardan rahatsız oluyor hatta onları öldürmekten çekinmiyoruz. Fakat arıların popülasyonunun gitgide eksilmesi insan ömrünü de etkilediğini öğreniyor musunuz?

Arılar dünyada ki canlıların %90’ının beslenmesine katkıda bulunan canlılardır. Başka Bir Deyişle arılar olmadan dünyada yaşam olmaz. Şayet dünyada yaşamak ve etrafınıza katkıda bulunmak istiyorsanız çok kolay bir biçimde arıların hayatlarını devam ettirmelerine destekçi olabilirsiniz.

Hayvan bilimcilerinin yaptıkları araştırmalara göre; arıların soylarının tükenmesi gidişatında insanların sadece 4 sene ömrü kalır. Minik ve kolay görünen arıların reelinde insan ırkı ve dünyada ki hayat için ne kadar ehemmiyetli olduğunu görüyorsunuz.

Yapmamız gereken sadece şu şayet ihtimaliniz varsa bahçenizde veya balkonunuzda bol bol çiçek yetiştirmek. Bunun yanında 2 yemek kaşığı şeker ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırıp bir yemek kaşığı ile bahçenize vazgeçin. Bu sayede enerjisi bitmiş ve kovanlarına dönmekte güçlük yaşayan arılara enerji vererek tabiata katkı sağlayabilirsiniz.

Çok kolay görünen bu harekât sayesinde tabiatta ki arıların ömrünü uzatabilir siz de tabiata ve insan ömrüne katkı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın