Natürel İnsülin Meğerse Mutfağımızda Duruyormuş

Yapısında 80’den fazla mineral bulunduran ‘deniz tuzu’, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeden cilt bakımına kadar bir hayli sıhhat meselesinde en natürel sıhhat savaşçısı oluyor. Daha bir hayli yararı bulunan mineral zengini deniz tuzunun verimleri saymakla bitmiyor. İşte deniz tuzunun verimleri…

EFORLU BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Deniz tuzunda bulunan mineraller bedenin bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Özellikle grip, nezle gibi hastalıkların çoğaldığı kış aylarında deniz tuzu harcamak bedenin koruma mekanizmasına dayanak olur.

BUNALIMA İYİ KAZANÇ

Deniz tuzu, mutluluk veren seratonin ve melatonin hormonlarının salgılanmasına destekçi olarak, bunalım ve stresten korunmaya destekçi olur. Arıtılmış edilmemiş deniz tuzunun serinkanlılaştırıcı tesiri vardır.

HIZLI KAN DOLAŞIMI

Deniz tuzu metabolizmayı tertip eden bir tesire sahiptir. Bedenin her bölgesindeki kan dolaşımını süratlendirir.

KİLO VERMEYE DESTEKÇİ

Alkali özelliği taşıyan bir gıda olan deniz tuzu, yağ gibi bedene hasarlı olan maddeleri yok etmede mideye dayanak olur. Sindirim sistemini kumpaslar ve hızlandırır.

KEMİK ERİMESİNİ ÖNLER

İskelet sistemi, alınan tuzun dörtte birini ambarlar. Deniz tuzunda bulunan mineraller kemikleri onarmak için dayanak olur.

NATÜREL İNSÜLİN

Kan şekerini tertip etme özelliği olan deniz tuzu, diyabetli hastalar için en doğru tuz tercihidir. Kan şekeriyle alakalı problemi olanlar, natürel insülin sayılabilecek deniz tuzu harcayabilir.

SAÇLARI FERAHLATIYOR

İyileştirici tesiri olan deniz tuzundan, bir hayli cilt meselesinde natürel savaşçı olarak yararlanılabilir. Saç tenini serinletir, saç bakımında kullanılır.

CİLT ARKADAŞI

Beden peelinginde kullanılan deniz tuzu, tendeki çatlakları önler ve aynı zamanda selülit giderici özelliğe sahiptir. Banyo suyuna ilave edilen deniz tuzu; cilde elastiklik kazandırır ve cildi tazeler. Antiseptik özelliğe sahip olduğu için cildi gözetir. Cildi pakler ve yağ balansını kumpaslar. Siyah noktaları ve iltihaplı sivilceleri arınan natürel bir mahsuldür.

ASTIM KİRİZİNE KARŞI

Cerahat oluşmasını yasaklaması sayesinde deniz tuzu astıma iyi kazanç. Hekimler kimi zaman astım krizlerine karşı deniz tuzundan dayanak alır.

KRAMPLARI AZALTIR

Deniz tuzu, değişik yiyeceklerle mukayese etildiğinde adaleler için verimli olan potasyum istikametinden daha zengindir.

Bir cevap yazın