Tabii iştah kesiciler

Aç olma ihtimaliniz olmadığı halde sık sık aç hissediyor musunuz? Ya da fazla kilolarınızdan dolayı iştahınızdan şikayetçi misiniz? Tabii iştah kesicilerle yemek yeme isteğinizi en aza indirebilirsiniz.

Elma sirkesi

Elma sirkesi iştahınızı kesebilir, tatlı krizini eksiltebilir. Bir araştırmaya göre elma sirkesinde bulunan asetat asit beynin iştahı kontrol eden kısmını bastırıyor.

Acı biber

Yemeklere ilave edeceğiniz acı biber iştahınızı azaltabilir. Aci biberde bulunan kapsaisinin iştahı azalttığı ve yağ yaktığı kanıtlanmıştır.

Badem

Vitamin ve mineral noksanlığı iştahı çoğaldırır. Magnezyum noksanlığı tatlı krizlerini tetikler. Badem magnezyum, E vitamini, lif ve antioksidanlar bakımından zengin olduğu için açlığı kontrol altına alır.

Yeşil çay

Her gün yeşil çay içmek daha az yemenizi ve kilo vermenizi sağlar. Yapılan bir araştırmayla yeşil çayın açlık hormonu seviyesini azalttığı kanıtlanmıştır.

Su

Canınız bir şeyler yemek istediğinde bir bardak su içmeyi deneyin. İnsanların susuzluğu açlıkla karıştırması çok yaygındır. Ayrıca her yemeğe bir bardak suyla başlamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Böylece daha az yersiniz.

Zencefil

Araştırmalara göre taze zencefilde bulunan gingerolün açlığı bastırma özelliği vardır. Bu surattan zencefil uzun zaman doygunluk hissi verir.

Avokado

Avokadoda bulunan oleik asit ince bağırsaklarda açlığı azaltan ve doygunluk hissini çoğaldıran bir bileşik imalini tetikler.

Elma

Elmada bulunan pektinin, kan şekerinin ani yükselişini önlediği kanıtlanmıştır. Tokluk hissi verdiğini ve düşük kalorili olduğunu artık hepimiz biliyoruz.

Bir cevap yazın