Natürel Kemoterapi Tesiri Yapan Şifa Kaynağı Nebat

Çekem otu ökse otu asırlardır muhtelif hastalıklar da şifa diye kullanılıyor ayrıca Merhem ve çay olarak harcanıyor. Bir ekip kanser ilaçlarında dahi kullanıldığı söylenen ökse çekem otunun verimlerini dinleyince siz de çok şaşıracaksınız.

İşte çökem otunun daha evvel dinlemediğiniz faydaları..

ÖKSE OTU

Ökse otu olarak da öğrenilen çökem otunun, muhtelif hastalıklara iyi gelmesi ve şifa emelli kullanılması açısından son yarıyıllarda oldukça popüler hale geldi. Genellikle Türkiye Bulgaristan ve Arnavutluk’ta yetişen çökem otunun iyi geldiği hastalıklara siz de çok şaşıracaksınız.

ANTİ BAKTERİYEL

Üst solunum yolu hastalıklarını sıklıkla yaşayan şahısların kumpaslı olarak harcaması gereken bir çaydır. Kapsadığı serinletici ve anti bakteriyel maddeler sayesinde boğazdaki enfeksiyona neden olan hasarlı hücrelerin rakamını azaltır.

KANSERLİ HÜCRELERİN DAĞILMASINI YASAKLADIĞI

Yapılan araştırmalarda çökem otunun kanserli hücrelerin dağılmasını yasakladığı ve kötü mizaçlı urların küçülmesini sağladığı gözlemlenmiştir. Ayrıca kanser ilaçlarının içeriğinde de çökem otunun olduğu söylenmektedir.

AKIŞKAN KAYBINI ÖNLER

Bazı besinlerin neden olduğu ishal rahatsızlığı sırasında da harcanması hem akışkan kaybını önler hem de bağırsaklarda ishale neden olmuş hücrelerin rakamını azaltır.

EN UYGUN KULLANIM BİÇİMİ

Kullanım açısından çökem otu, en sık biçimde çayı yapılarak harcanır. Ham olarak harcanması nöbetlere neden olduğundan uzmanlar tarafından önerilmeyen bir usuldür. En uygun kullanım biçimi, kurutulmuş biçimde alınan çökem otunu kaynar su içerisinde bekletip, süzdükten sonra çayını içmektir.

Çökem otunun yaprak ve sap kısmı harcanabilir ancak meyveleri zehirlidir ve ağız yoluyla harcanması halinde çok ciddi sıhhat meselelerine yol açabilir.

Bir cevap yazın