Duyunca şaşkınlıktan diliniz tutulacak 20 bilgi

Her geçen gün bilimle ilgili yeni bir şaşırtcı bilgiyi öğreniyoruz. İşte sizin derlediğimiz 20 şaşırtıcı bilim araştırması.

1-) Psikopatik eğilimleri olan insanlar, genellikle kahvelerini şekersiz ve kremasız içmeyi tercih ediyorlar.

2-) Seri katillerin çoğu Ocak ayında doğuyor.

3-) Uzun boylu insanların kansere yakalanma riskleri daha yüksek.

4-) Dr. Amar J. S. Klar’ın yaptığı bir araştırma, eşcinsel erkeklerin %21.4’ünün saat yönünün tersine doğru dönen saç dönerlerine sahip olduğunu ortaya koyuyor.

5-) Bekoji, Etiyopya’da bulunan 17.000 nüfuslu bir kasaba. Bu kasabadan çıkan koşucular, 30’dan fazla dünya şampiyonluğu elde ettiler ve 16 Olimpiyat madalyası kazandılar.

6-) Şiddet suçu işlemiş olan insanların çoğu, 10 yaşındayken her gün şeker yediklerini belirtiyor.

7-) Ne kadar çok beniniz varsa, o kadar uzun yaşıyorsunuz.

😎 Piyano çalmayı öğrenmek, matematikte daha başarılı olmanıza yardımcı oluyor.

9-) Daha çıkık ve şişkin üst dudaklara sahip olan kadınların vajinal orgazm yaşama ihtimalleri, diğer kadınlara oranla 12 kat daha yüksek.

10-) “The Name Experiment” (İsim Deneyi) adındaki bir araştırrma, isimlerin farklı çekicilik seviyeleri olduğunu ortaya koyuyor.

11-) Schizophrenia Research Journal’da yayımlanan bir araştırmaya göre, yetişkinlik döneminde şizofreniye yakalanan insanların %50.6’sı çocukluklarında kedi beslediklerini belirtiyor.

12-) ABD’de yapılan bir araştırma, girişimcilerin %35’inin disleksik olduğunu ortaya koyuyor.

13-) İnsan, baharatlı yiyecekleri seven tek tür.

14-) 2013 yılında yapılan bir araştırma, kel erkeklerin kalp hastalığına yakalanma riskinin, diğer insanlara oranla %32 daha fazla olduğunu gösteriyor.

15-) 2011 yılında Hollanda’da yapılan bir çalışma, çişini tutmak konusunda başarılı olan insanların uzun dönemli para idaresi konusunda da başarılı olduklarını gösteriyor.

16-) Güneşe en çok sabahın erken saatlerinde maruz kalan insanların, yaşları, fiziksel aktiviteleri ve aldıkları kalori miktarı göz önüne alınmaksızın, kilo alma risklerinin daha düşük olduğu biliniyor.

17-) British Journal of Psychology’nin 2007 yılında yaptığı bir araştırmaya göre, yüzük parmağının işaret parmağının uzunluğuna olan oranı diğer insanlara göre daha fazla olan erkekler, üniversite sınavında daha başarılı oluyorlar.

18-) Kalp krizleri, daha çok Pazartesi günleri meydana geliyor.

19-) Dil becerileri erken gelişen bebeklerin hayatlarının ilerleyen dönemlerinde alkolik olma riskleri daha yüksek.

20-) Görme engelli insanlar, diğer insanlardan 4 kat daha fazla kabus görüyor.

Bir Cevap Yazın