Kapat

Duyunca şaşkınlıktan diliniz tutulacak 20 bilgi

Anasayfa İlginç Bilgiler Duyunca şaşkınlıktan diliniz tutulacak 20 bilgi

İÇERİK YÖNETİCİSİ Yönetici

Her geçen gün bilimle ilgili yeni bir şaşırtcı bilgiyi öğreniyoruz. İşte sizin derlediğimiz 20 şaşırtıcı bilim araştırması.

1-) Psikopatik eğilimleri olan insanlar, genellikle kahvelerini şekersiz ve kremasız içmeyi tercih ediyorlar.

2-) Seri katillerin çoğu Ocak ayında doğuyor.

3-) Uzun boylu insanların kansere yakalanma riskleri daha yüksek.

4-) Dr. Amar J. S. Klar’ın yaptığı bir araştırma, eşcinsel erkeklerin %21.4’ünün saat yönünün tersine doğru dönen saç dönerlerine sahip olduğunu ortaya koyuyor.

5-) Bekoji, Etiyopya’da bulunan 17.000 nüfuslu bir kasaba. Bu kasabadan çıkan koşucular, 30’dan fazla dünya şampiyonluğu elde ettiler ve 16 Olimpiyat madalyası kazandılar.

6-) Şiddet suçu işlemiş olan insanların çoğu, 10 yaşındayken her gün şeker yediklerini belirtiyor.

7-) Ne kadar çok beniniz varsa, o kadar uzun yaşıyorsunuz.

😎 Piyano çalmayı öğrenmek, matematikte daha başarılı olmanıza yardımcı oluyor.

9-) Daha çıkık ve şişkin üst dudaklara sahip olan kadınların vajinal orgazm yaşama ihtimalleri, diğer kadınlara oranla 12 kat daha yüksek.

10-) “The Name Experiment” (İsim Deneyi) adındaki bir araştırrma, isimlerin farklı çekicilik seviyeleri olduğunu ortaya koyuyor.

11-) Schizophrenia Research Journal’da yayımlanan bir araştırmaya göre, yetişkinlik döneminde şizofreniye yakalanan insanların %50.6’sı çocukluklarında kedi beslediklerini belirtiyor.

12-) ABD’de yapılan bir araştırma, girişimcilerin %35’inin disleksik olduğunu ortaya koyuyor.

13-) İnsan, baharatlı yiyecekleri seven tek tür.

14-) 2013 yılında yapılan bir araştırma, kel erkeklerin kalp hastalığına yakalanma riskinin, diğer insanlara oranla %32 daha fazla olduğunu gösteriyor.

15-) 2011 yılında Hollanda’da yapılan bir çalışma, çişini tutmak konusunda başarılı olan insanların uzun dönemli para idaresi konusunda da başarılı olduklarını gösteriyor.

16-) Güneşe en çok sabahın erken saatlerinde maruz kalan insanların, yaşları, fiziksel aktiviteleri ve aldıkları kalori miktarı göz önüne alınmaksızın, kilo alma risklerinin daha düşük olduğu biliniyor.

17-) British Journal of Psychology’nin 2007 yılında yaptığı bir araştırmaya göre, yüzük parmağının işaret parmağının uzunluğuna olan oranı diğer insanlara göre daha fazla olan erkekler, üniversite sınavında daha başarılı oluyorlar.

18-) Kalp krizleri, daha çok Pazartesi günleri meydana geliyor.

19-) Dil becerileri erken gelişen bebeklerin hayatlarının ilerleyen dönemlerinde alkolik olma riskleri daha yüksek.

20-) Görme engelli insanlar, diğer insanlardan 4 kat daha fazla kabus görüyor.

Emoji İle Tepki Ver

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzinsiz içeriklerin kopyalanması, paylaşılması telif ihlaline girdiği için tespit edildiğinde gerekli işlemlerin yapılacağını biliniz.