Düz Duvara Tırmandıracak Canan Karatay Yöntemi

Yaptığı söylemelerle her zaman gündem olan Canan Karatay yeniden sıhhat ve besin ilişkisine dair söylemelerde bulundu.

“Turp veya havucu ham olarak beyaz peynirle yerseniz düz duvara tırmanırsınız…”

Yaptığı söylemelerle her zaman gündem olan Canan Karatay yeniden sıhhat ve besin ilişkisine dair söylemelerde bulundu. “Turpu veya havucu ham olarak beyaz peynirle birlikte yiyin, yanına da zeytin koyun; düz duvara tırmanırsınız”

Prof. Dr. Canan Karatay “Turpu veya havucu ham olarak beyaz peynirle birlikte yiyin, yanına da zeytin koyun; düz duvara tırmanırsınız. Fıstık yerseniz de fıstık gibi olursunuz” dedi. 1 kutu gazlı meşrubatta 22 kutu şeker var!

Üç yaşındaki çocuğu şeker komasından kaybettik. Lütfen bunlardan uzak durun. Gençliğinizin bedelini öğrenil. 1 kutu gazlı meşrubatta 22 kutu şeker var. Meyve suları da aynı… C vitamini var diye meyve suyu içiyorsunuz. Meyve sularında çok büyük kalori var. O kalori bedene girince, siz kendinizi kuvvetlendirilmiş varsayıyorsunuz” diye konuştu.

Zeytinyağının cinslerine dikkat!

Zeytinyağı tüketiminin ehemmiyetine değinen Karatay, şunları söyledi: “Zeytinyağı erişkinlerin ana sütüdür. Riviera işlenmiştir, yenmemelidir. Virjin, başka bir deyişle natürel zeytinyağı ise kanser hücrelerini öldürür. Söylemelerinde bulundu.

Zeytinin yaprağını da kendisini de harcayın,

Zeytin de bol bol yenmeli. Kalorisi yok. Zeytin dalı ve yaprağı da ehemmiyetli. En eforlu natürel antiboyotiktir.

Zeytin ağacı, tüm güç koşullara dayanarak 2 bin 500 sene yaşıyor. Hâlâ da meyve veriyor. Biz 80-100 sene yaşıyoruz. Sık sık grip olmamak ve kulak sızısı sürüklememek için zeytinyağı yiyin”.

Turp Yemenin Sıhhatinize Faydaları

Turp Sindirim Sistemi Sıhhatini Korur: Turp harcanan besinlerin hazmedilmesi ve hazım meselelerinin ortadan kaldırılması için çok yararlı bir yiyecek kaynağıdır. Kapsadığı zengin ölçüdeki perhiz lifleri dayanağıyla sindirim sisteminde bulunan tam uzuvlara fayda sağlar.

Turp Eforlu Bir Antioksidandır: Turpun çok eforlu bir antioksidan olması çok geniş bir yelpazede sıhhate hizmet etmeye takviyeci olur. Antioksidanlar rakamsız hastalıklara neden olan hastalıkların başlıca nedenidir. Bu özelliğinden dolayı turp bir hayli hastalıktan bünyeyi korumaktadır.

Turp Hücreleri Onarır: Turp A,C ve K vitaminleri açısından zengindir, bu özelliğinden dolayı hücrelerin yapılanmasından zararlı hücrelerin onarılmasına kadar bir hayli alanda hücre sıhhatine takviyeci olur. Bu vaziyet aynı zamanda sıhhatli cilt sıhhatinin oluşmasına katkıda bulunur.

Turp Kalp Sıhhatini Korur: Zengin ölçüde demir kapsayan turp kalp sıhhatini koruma ismine çok fazla fayda sağlayabilir. Demir saç sıhhatinden cilt sıhhatine, tırnak sıhhatinden hücrelerin sıhhatine kadar çok geniş bir alanda gereksinim dinlenen bir maddedir.

Turp Metabolizmayı Kuvvetlendirir: Turpun kapsadığı zengin mineral ve vitaminlar ayrıca genel anlamda metabolizmayı kuvvetlendirir.

Turp Kilo Vermeyi Khadiseleştirir: Turpun değişik ehemmiyetli özelliği kapsadığı lifler sayesinde mide ve bağırsak sıhhatine katkıda bulunmasıdır. Bağırsak hareketlerini çoğaldırarak kabızlık meselelerini giderebilir. Bu vaziyet de daha süratli kilo vermeye takviyeci olur. Aynı zamanda bünyenin yağ yakmasını teşvik eder.

Turp Kas Sıhhatini Korur : Turpun adale sıhhatini koruma noktasında kapsadığı bol ölçüde protein kullanılmaktadır. Protein sıhhatli adale yapısının oluşmasını sağlamanın yanında, kramp ve adale kasılmalarına tesirli bir şifa kaynağı olabilir.

Turp Kolesterol ve Kalp Hastalıklarına Karşı Tesirlidir: Turp, değişik pek çok sebze gibi rastgele bir kardiyo hastalıklarının önlenmesinde takviyeci olmaktadır. Kolesterolün emilimini kolaylaştırır.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Düz Duvara Tırmandıracak Canan Karatay Yöntemi” için bir yorum

  1. Kırmızı turp , beyaz turp , siyah turp gibi çeşitleri var. Bunların fayda farkları var mıdır?

Bir cevap yazın