Erkeklerin Bayanlardan Soğuma Nedenleri

Erkeklerin bayanlara karşı neden alakasını kaybettiğine dair süratli bir Google araması yaparsanız çoğunlukla şu yanıtla karşılaşırsınız : bu tamamen sizin kabahatiniz!

Bazı yazılar, bayanları kilo alması, fazla konuşması gibi şeylerle kabahatler ve erkeklerin bayanlardan soğuma ya da uzaklaşma sebebi olarak bu gibi şeyleri öne sürer.

Gerçeklik hakimiyeti: erkeklerin alakasını kaybetmesinin sebebinin çoğu zaman doğru ya da yanlış yaptığınız şeyle alakası yoktur. Hakikatine bakarsanız başkasının size olan alakasını manipüle etme eforuna sahip değilsiniz.

Elbette, kendini hakimiyet etmek ve ilişkiye asıl bir mesele getirip getirmediğinizi algı edebilmek her zaman ehemmiyetlidir. Misalin palavra söylemek, hıyanet gibi şeyler erkeklerin size olan alakasını kaybetmesi ile alakalı değil, daha ciddi ilişki meseleleri ile ilgilidir.

O halde erkeklerin alakasını yitirmesinin ya da bayanlardan soğumasının 8 genel sebebine gelin hep beraber bakalım.

1. Geçmişten gelen yükleriyle uğraşıyor olabilir

Toplum hala erkekleri duygusal problemlerle uğraşmayan Süpermen kişilikleri olarak yansıtıyor. Bu tamamen bir absürtlük! Tam insanlar, erkek ya da bayan farketmez, geçmişte şu an ki yaşantılarında kendilerini etkileyebilecek acı dolu tecrübeler yaşar.

Yaşamınızdaki erkek size bunları anlatmak için kendini rahat sezmese de, erkekler evvel başa çıkmaları gereken, geçmişten gelen yükleri olduklarını farkettiklerinde ilişkiye olan alakasını kaybedebilir.

Biliyorum, çoğumuz şöyle düşünüyor: “ama ona dayanak edebilirim!”

Her iç savaşa dayanak edemezsiniz! Uzun vadeli bir ilişki içindeyseniz veya bir konutluluk yaşıyorsanız, yaşamınızdaki erkek bazı gidişatlarda bunu sizinle paylaşmak isteyebilir. Ancak çoğu zaman erkekler bu cins mevzulara başkalarını karıştırmayı seçim etmezler.

2. Yaşamında bir şey değişmiş olabilir.

Bir erkek sana olan alakasını kaybettiğinde, yaşamında bir şeyler değişmiş ya da değişiyor olabilir. Ama bu muhtemelen bunu senin yaptığın anlamına gelmez. Kendi yaşamınızda kaç defa yeni bir fırsat, tasarı ya da fikrin aniden ortaya çıktığını bir düşünün. Bu ilgi duyduğunuz erkeğinde başına gelmiş olabilir.

Belki bir zaman seyahat etmeye karar vermiştir. Belki çok fazla zamanını alacak yeni bir iş fırsatı karşısına çıkmıştır.

Unutma ki bunların seninle hiçbir alakası yok. Hepimiz kendi hayat yollarımızdayız. Bazen yollarımız hoş bir biçimde toplanabilir ve bazen de yollarımız ufalayabilir. Yeni biriyle tanıştığınızda bu hayat farklılıklarını varsayım edemezsiniz.

3. Fikrini değiştirmiş olabilir

Bazen yaşamında bir şeyler değişir, ama bazen de değişen O’dur. Seninle ilk tanıştığında istediği şeyler şu anda tamamen değişik olabilir. Yalnızca fikrini değiştirmiştir. Bu kadar kolay!

Misalin ilk ilişkiye başladığınız günlerde konutluluğun ve aile yaşamının ideal olacağını düşünmüştür. Ancak düğümü bağlamaya yanaştıkça, gerçekten bunu istemediğini farketmiştir.

‘Değişik davranmış olsaydım fikrini değiştirmezdi’ gibi bir düşünce tuzağına sakın düşmeyin. Unutmayın, başkalarının düşünceleri ve eylemlerinden mesul değilsiniz. Herkes kendi fikirlerinden mesuldür ve bunun sizinle hiçbir ilgisi yoktur.

4. Bir ilişki yaşamaya hazır değildir

Pek çok bayan, erkeklerin hayat boyu bağlılık sihri altında gezmelerine neden olan baştan çıkarıcı eforları olduğunu düşünüyor.

Bir erkek bir ilişki yaşamaya ve bağlılığa hazır değilse, kimseye bağlanmayacaktır. Bağlılık , başka bir birey için zorlayamayacağımız yapmamamız gereken veya yapamayacağımız şahsi bir alternatiftir. Şayet sana söz vermiyorsa, bu % 100 onun seçimidir. Belki de onun önceliği yalnızca değişik tecrübeler yaşamaktır ve bu sizin değiştirebileceğiniz bir vaziyet değildir.

Belki de ilişkinin en başında, vaat vermemek başka bir deyişle bağlanma meseleleri mevzusunda sana karşı içtendi, ama onu değiştirebileceğinizi düşündünüz. Reelinde, mesele sen değilsin. Çoğu zaman mesele o dahi değil. Yalnızca henüz bir ilişki yaşamaya hazır değil.

5. Kovalamayı bir ilişki yaşamaktan daha çok beğeniyor olabilir.

Bazı erkeklerin peşinde koşan bayanlardan ziyade daha büyük kovalamacanın hayranı oldukları doğrudur. Şayet kovalamayı, başka bir deyişle peşinde koşmayı beğeniyorsa senin bununla alakalı yapabileceğin pek bir şey yok maalesef.

Bir erkek, size sahip olma “mükâfatını kazandığı için” alakasını kaybettiğinde, çok ivedi seks yapmak ya da onu doğru zamandan evvel ailenizle tanıştırmak gibi, bir şeyi yanlış yaptığınıza kendinizi inandıramazsınız.

Kovalamak istedi. Kazanmak istedi. Üzücü bir biçimde, böyle bir adamla birliktelik yaşarsanız bu acı verici bir tecrübe olabilir. Ancak yeniden tekerrür etmek istiyorum ki mesele sizde değil! Bunu yaşanmış bir deneyim olarak kabul edin ve sizinle ve ilişkinin kendisiyle daha fazla ilgilenen bir adam bulun.

6. Başka birine aşıktır

Şayet erkek başka bir bayana âşıksa, bu beceriksiz, çirkin, aldırışsız veya rahatsız edici olduğun anlamına gelmez. Yalnızca en kolay haliyle başka bir şahsa aşık olduğu anlamına kazanç. Bu tamamen onun mesullüğünde olan bir vaziyet. Birkaç aydır çıkıyor olsanızda veya on senelerdir konutlu olsanız da, bir başkasına aşık olan erkek sizin hatalarınızın bir yansıması değildir. Bu, kendi kalbi ve zekasında devam eden bir karmaşanın işaretidir.

Ayrıca alakasını kaybetmişte olabilir, zira geçmişinde kalan birisine hala aşıktır. Sevgi bağını kırmak için büyü eforlarını kullanmaktan sen mesul değilsin. Bu kendi başına uğraşması gereken bir şey!

7. O bir pisliktir.

“Pislik” olması netlikle bir alternatiftir. Bu, iki kilo aldığınızda sizi tenkit eten, bir şeye gereksiniminiz olduğunda asla erişemediğiniz adam tasvirine uyar. Yalnızca kendi çıkarlarına hizmet edilmesini isteyen ya da sizinle hiç ilgilenmeyen bir erkek. İşte bütün bir pislik!

Bu cins erkekler sığdır. Size olan alakalarını kaybettiklerinde, sizi manipüle ederek bunun sizin kabahatiniz olduğunu dahi söyleyebilirler. Aldırış etmeyin! Yalnızca bu toksik erkekten kurtulun ve size gerçekten değer katan birisini bulun.

8. Hiç bir nedeni olmayabilir.

Bazen yalnızca bir şeyler doğru gelmiyordur. Sana bakıp her şeyin şahane olduğunu öğreniyor, yaşamına getirdiğin ışığı beğeniyor olabilir. Görünüşte her şey harikulade değil mi?. Ama yalnızca o kıvılcıma sahip değil!

Muhtemelen, neden alakasını kaybettiği ya da neden bir şeylerin doğru sezdirmediği mevzusunda bağlantı kuramıyor hatta kendisi dahi bunu kavrayamıyordur. İşte bu aşkla alakalı delice şeylerden birisi: asla varsayım edilemez olması!

Bir erkeğin ilişkinize olan alakasını kaybetmesinin bir sebebi olmayabilir. Elbette sana geçerli bir neden gösteremediğinde bunun üstesinden gelmek zordur.

Neden ne olursa olsun, ilgilendiğiniz bir adam size olan alakasını kaybettiğinde ya da sizden soğuduğunda, duygularınız yaralanır, kalbiniz kırılır. Ancak, erkeklerin sizinle alakası olmayan bir çok sebepten dolayı sizden uzaklaşabileceğini anımsamak ehemmiyetlidir. Lütfen tatlı canınızı sıkmayın ve yolunuza devam edin.

Yukarıda yazan maddelere ilave etmek istedikleriniz varsa yorum kısmına yazmayı unutmayın.

Kaynak

Bir cevap yazın