Konut İmali, Dişleri Bembeyaz Yapıyor

Konut imali diş beyazlatıcı tarifleri

Pek çok şahıs sıhhatli ve bembeyaz dişlere sahip olmak ister ancak çok az insan kimyevi beyazlatma yöntemlerine müracaat etir. Siz de kimyevi beyazlatmayı seçim etmeyenlerdenseniz konut imali diş beyazlatıcıları deneyebilirsiniz.

Zerdeçal

1 çay kaşığı zerdeçalla aynı oranda hindistan ckonutizi yağını karıştırın. 2-3 damla da nane yağı ilave edip macun haline getirin. Bu karışımı diş macunu gibi uygulayın. Diş minenize zorunlu bakımı yapacak, dişlerinizi beyaztlatacak ve soluğunuzu tazeleyecek.

Çilek

Bir adet taze çileği kaşıkla ezin. Bulabildiğiniz en iyi deniz tuzunu toz haline getirin. Çilekle karıştırarak macun haline getirdikten sonra dişlerinize birkaç dakika masaj yaparak uygulayın. Ağzınızı iyice yıkayın. Diş minenize hasar vermemek için 2 haftada bir uygulayın.

Limon

3’e bir oranında limon suyuyla tuzu karıştırıp dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı bu suyla çalkalayın. Bu metodu haftada 2-3 kere uygulayın.

Fesleğen

Taze fesleğen yapraklarını ezerek püre haline getirin. Diş macunu yerine bu püreyi kumpaslı olarak kullanın. Dişlerinizi fırçalamadan 5-10 dk evvel de uygulayabilirsiniz. Dişleriniz daha sıhhatli ve daha beyaz olacak.

Çay ağacı yağı

5 damla %100 natürel çay ağacı yağını yarım bardak suya damlatıp her gün dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı bu suyla durulayın. Birkaç hafta içinde farkı göreceksiniz.


Kaynak: Brightside.me

Bir cevap yazın