Konut İmali Akışkan Sabun, Hem Organik Hem Ekonomik

Bu akışkan sabunu hazırlarken ve kostik soda kullanırken çok dikkatli olmalı, yanık yaradılışından sakınmak için uygun kapları kullanmalısınız.

Akışkan sabun, yalnızca kullanımı basit olduğu için değil, çamaşır yıkamayı da çok daha basit hale getirdiği için piyasadaki en popüler paklik mahsullerinden birisi haline geldi.

Tam marketlerde bulunabilir olduğundan, çoğu insan ananesel kalıp sabun yerine akışkan sabunları seçim etmeye başladı. Akışkan sabunun içerisindeki pek çok maddenin çkonutre lekeliliğine yol açtığı, hatta cilde temas ettikten sonra bazı ten alerjilerine de neden olabileceği gösterildi.

Neyse ki, sıhhatinize veya çkonutreye hasar vermeden tasarruf etmenize destekçi olabilecek % 100 natürel tasvirler de bulunmaktadır. Konutunuzun çkonutresinde basitçe bulabileceğiniz malzemelerle geri dönüşümlü, hasarlı bileşenler kapsamayan çkonutre arkadaşı bir akışkan sabun yapabilirsiniz.

Bir Haylinizin konut imali akışkan sabun tasvirini bilmek isteyeceğini bildiğimiz için nasıl yapılacağını gösteren adımları sizinle paylaşacağız.

Hazır mısınız?

Konut imali ve geri dönüşümlü akışkan sabun

Bu akışkan sabunun tasviri, yalnızca kıyafetlerinizi pak bir hale getirdiği için değil, aynı zamanda mutfağınızda kullandığınız nebatsal yağın geri dönüştürülmesinin de bir yolu olduğu için, hayli acayiptir.

Mutfağınızda kullandığınız yağların atıklarını lavabonuzdan tahliye etmemeniz gerektiğini, zira katılaştıkça borularda tıkanmalara ve öbür meselelere neden olabileceğini zati öğreniyorsunuz. Şayet bu atıkları su ve kostik soda gibi öbür malzemelerle birleştirirseniz, oldukça yüksek nitelikli bir mahsul elde etmiş olursunuz.

İçindekiler

  • 700 gram kostik soda
  • 13 litre su
  • 2 litre kullanılmış nebatsal yağ
  • 2 litre çkonutre arkadaşı akışkan sabun
  • 500 gram perkarbonat isteğe bağlı

Kullanılacak Aletler

  • Eldiven ve gözetici gözlük
  • Büyük bir plastik kova ya da tas
  • Tahta kaşık ya da çırpma teli

Hazırlanışı

1. İlk olarak, kullanılan mahsullerden rastgele birini dışarı dökmeniz vaziyetinde arınması basit, iyice havalandırılmış bir alan seçmelisiniz.

2. Kullandığınız maddeler de dahil olmak üzere, oluşabilecek herhagi bir kazadan sakınmak için gözetici eldiven ve gözlük takmalısınız.

3. Kullanacağınız kovaya iki litre soğuk su ilave edin ve içine 700 gram kostik sodayı yavaş yavaş ilave edin.

4. Dağılan buğuyu solumamaya itina göstererek su ve kostik sodayı tahta bir kaşık veya çırpma teliyle karıştırın.

5. Kostik soda suda tamamen eridiğinde, iki litre nebatsal yağı ilave edin ve denk bir karışım elde edene kadar karıştırmaya dkonutam edin.

6. Karışımın homojen bir kıvamda olmasına dikkat edin ve iki litre organik akışkan sabunu içine ilave edin.

7. Şayet isterseniz, daha güzel bir aroma vermek ismine iki litre çamaşır yumuşatıcısı da ekleyebilirsiniz.

8. Aynı tesiri elde etmek için kokulu uçucu yağları da kullanabilirsiniz.

9. Son olarak, sabununuza aşırıdan bir beyazlatma tesiri vermek isterseniz perkarbonat ekleyebilirsiniz.

10. Arzu edilen kıvama eriştikten sonra mahsulü karanlık bir yerde gizleyin ve ertesi güne kadar bekletin.

11. 24 saat sonra, sabunu tahta bir kaşık takviyesiyle karıştırın, iki litre daha su ilave edin ve bir gün daha beklemeye vazgeçin.

12. Bu zamandan sonra, sabunun yoğunlaştığını ve mayoneze eş bir kıvama sahip olduğunu göreceksiniz.

13. İki litre daha su ilave edin ve bu harekâtı altı ila sekiz gün vaktince her gün şampuana eş bir kıvam elde edinceye kadar yineleyin.

13. Son olarak, üzerini kapatıp istenildiğinde kullanılması için gizleyebilirsiniz.

Konut imali akışkan sabunun avantajları nelerdir?

Bu konut imali akışkan sabunla daha önceki pişirme yağlarının geri dönüşümünü sağlayabilir ve çok daha fazla tasarruf edebilirsiniz, zira artık pahalı ticari markalara yatırım yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bu sabun, kumaşa hasar vermeyeceği ve en güç kirleri ortadan kaldırabileceği için kıyafetlerinizi arınmak için müthiş bir mahsuldür.

Ayrıca çok emellidir ve konutlerin tabanlarını, mutfaklarını ve öbür alanlarını arınmak için de kullanılabilir. Ticari sabunlarda bulunan kimyevi katkı maddelerine maruz kalmayacağınız için sıhhatinizi ve cildinizin hoşluğunu gözetmiş olacaksınız.

Ananesel mahsulleri kullanmadan yumuşatıcı tesiri elde etmek için, hazırladığınız akışkan sabunu bir kadeh beyaz sirke ile beraber çamaşır makinenize ilave edebilirsiniz.

Bu tasviri sınadınız mı? Çok fazla gayret sarf etmeden kendi organik mahsullerinizi hazırlayabilmeniz için sizi yukarıyadaki adımları izlemeye davet ediyoruz.

Gereksiniminiz olan malzemeleri toplayın ve en iyi neticeyi almak için buradaki teklifleri izleyin.

Bir cevap yazın