Konutunuzdaki Bu 5 Eşya Hasarlı Kimyevi Kapsıyor

Bir Haylimiz sıhhatli bir hayat stiline sahip olduğumuza inanmak isterken, konut eşyalarında kaç tane toksik kimyevinin gizlendiğini öğrenmiyor. Uzmanlar sıhhatimize hasarlı, kansere neden olabilecek konut mahsulleri hakkında bilgi verdi.

Kansere neden olan konut mahsulleri

Plastik

Su şişeleri ve öbür plastikler, kimyevileri su veya besininize ilk tat olarak aktarabilir. Uzmanlar, plastik olmayan yine kullanılabilir şişeleri ve sırça mahsulleri seçim etmeyi öneriyorlar.

Strafor kadeh/tabak

Plastik her zaman hasarlı bir madde olarak öğrenilir. Straforun fotoğrafı ismi Genişletilmiş Polistirendir. Başka bir plastiktir ancak ananesel plastikten değişik olarak gıdalarınıza girebileceği ve özellikle ısıtıldığında çok daha basit bir biçimde içebileceği için değişiktir.

Çamaşır deterjanı

Bir Hayli çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı, cilt ve boğaz tahrişine, döküntülere, kuruluğa, kaşıntıya, sinüs problemlerine ve kanserojenliğe neden olabilecek sert kimyeviler içerir.

Şampuan

Popüler markalar genellikle kepek, lapa lapa teni, saç dökülmesine ve değişik kanser cinsleriyle doğrudan ilişkili olabilecek hasarlı kimyevilerle doludur. Şampuanlarda ve saç kremlerinde yaygın olarak bulunan toksik kimyeviler, parabenler, sodyum loril sülfat, parfum ve daha fazlasını kapsar.

Granit tezgah tablaları

Granit üstleri tipik olarak bir mutfağa veya yeni bir konuta ilave etmek için istenen ve estetik açıdan güzel bir ayrıntıdır. Bir Hayli insanın öğrenmediği şey, granit üstlerinin, doğrudan akciğer kanseri ile iletişimli olmasıdır.

Bir cevap yazın