Goji berry’nin mucizevi bereketleri

Mutluluk meyvesi olarak öğrenilen Goji meyvesinin sıhhat açısından oldukça bereketli olduğu öğreniliyor. Yaş olarak pek fazla piyasada bulunmayan goji meyvesinin uzmanlar tarafından kuru bir biçimde harcanması öneri ediyor. İşte şifa kaynağı olarak öğrenilen goji meyvesinin sıhhatinize olan bereketleri…

Goji ufak yumuşak meyveleri olan 1,700 sene süresince Tibet’te üretilen çalı formunda bir nebattır. Tibetliler suratlarca sene gojiden yaptıkları ilacı, böbrek ve karaciğer rehabilitasyonunda kullandılar. Bu meyve aynı zamanda sıhhat açısından mucizevi faydalar sağlıyor.

Göji meyvesinin sıhhatinize olan bereketleri ise biçimde;

Cinsel eforun kaynağı bu meyvede
Tibetliler ona cinsel eforu artırması sebebiyle “Mutluluk meyvesi” diyor ve bereketleri sıralandığında da bu ünvanı hak ediyor…

Saksıda dahi yetişebilir
Türkiye’de yapımına yeni yeni başlanan Goji, abuhavasal olarak da ülkemize uygun…

Ömrünüze ömür katar
Goji “Uzun Ömür Meyvesi” olarak öğrenilir. İçerisinde ana molekül olan polisakkaritler ve eforlu antioksidanlar sayesinde hür radikallerin uğratacağı hasarlara ve erken ihtiyarlamaya karşı bedeninizi korur.

Tümörün gelişimini durdurur
Çinde yapılan araştırmalar neticesinde goji meyvesinin bazı kanser ve AIDS hastalığının rehabilitasyonunda bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi emeliyle kullanılmaktadır.

Goji ayrıca, ur hücresinin vefatına neden olan apopitoz olayını süratlendirir ve ur gelişimini durduğu söylenmektedir.

Kilo verdirir
Günde bir avuç harcanan goji meyvesinin süratli bir biçimde kilo verdirdiği ortaya çıkmıştır.

Mutluluk veriyor
Dengeli bir ölçüde harcanan goji meyvesinin mneşeli ve mutlu bir ruh hali sağlamaya takviyeci olur.

Kanser hastalarına deva olmuş!
Çinde yapılan araştırmalarda goji meyvesinin kanser ilacı kullanan hastalarda pozitif yanıtların sadece ilaç kullanan hastalara oranla %250 oranında çoğaldığı görülmüştür.

Bir cevap yazın