Günde 2 Yumurta, 7 Fayda

Güne iki yumurta ile başlamanın küçük ama inanılmaz 7 faydası!

GÜNDE İKİ YUMURTANIN VÜCUDUNUZDA YARATTIĞI DEĞİŞİMLE İNANAMAYACAKSINIZ!

Sabah kahvaltısı günün en önemli öğünlerinden biri. Peki kahvaltıda iki adet yumurta yemenin vücudunuza sağladığı inanılmaz faydaları biliyor muydunuz?

1-) GÖZLERİNİZİ KORUR VE GÖRME YETEĞİNİZİ ARTTIRIR

Yumurtanın içinde bolca bulunan lutein adlı antioksidan göz sağlığınızı korumaya ve görme yeteneğinizi arttırmaya katkı sağlar.

2-) KALSİYUM ALMANIZA YARDIMCI OLUR

Yumurta içindeki D vitamini sayesinde vücudunuzun kalsiyum emilimine katkı sağlar. Bu sayede kemiklerinizi ve dişlerinizi dolaylı yoldan güçlendirmiş olur.

3-) KARACİĞERİNİNZİ KORUR, SAÇLARINIZI VE CİLDİNİZİ GÜZELLEŞTİRMEYE YARDIMCI OLUR

Yumurtanın içindeki B vitamini karaciğerinizi toksinlerden korumanın yanı sıra cildinizi güzelleştirmeye ve saçlarınızın sağlıklı bir hale bürünmesine yardım eder.

4-) KAN DOLAŞIMI VE BUNA BAĞLI RAHATSIZLIKLARIN ORANINI DÜŞÜRÜR

Evet. Gerçekten de düşürür! Genel kanımızın aksine son araştırmalar yumurtanın içindeki kolestrolün o kadar fazla ve o kadar zararlı olmadığını gösteriyor. Hatta yumurtanın bu rahatsızlıklara iyi geldiği ve gerçekleşme oranını azalttığı araştırma sonuçları arasında. Ayrıca içerdiği omega-3 ile damar yollarındaki yağlanma ihtimalini azaltır.

5-) KİLO VERMENİZE YARDIMCI

Eğer düşük kalorili bir diyet yapıyorsanız, bu diyetinize iki adet yumurta eklemek sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardım eder.

6-) MEME KANSERİ RİSKİNİ AZALTIR

Yumurtanın içindeki kolin adlı madde araştırmalara göre meme kanseri riskini %18 düşürür. Ayrıca beyin sağlığı için de yararlıdır.

7-) GENÇ VE SAĞLIKLI GÖRÜNÜRSÜNÜZ

Cildinizin yaşlanmasını yavaşlatır, cildinizi parlatır ve göz çevresinde kırışıklıklara da iyi gelir.

Bir cevap yazın