Günde 2 Yumurta, 7 Fayda

Güne iki yumurta ile başlamanın minik ama olağanüstü 7 verimi!

GÜNDE İKİ YUMURTANIN BEDENİNİZDE YARATTIĞI BAŞKALAŞIMLA İNANAMAYACAKSINIZ!

Sabah kahvaltısı günün en ehemmiyetli öğünlerinden biri. Peki kahvaltıda iki adet yumurta yemenin bedeninize sağladığı olağanüstü verimleri öğreniyor muydunuz?

1- GÖZLERİNİZE GÖZETİR VE GÖRME YETEĞİNİZİ ARTTIRIR

Yumurtanın içinde bolca bulunan lutein isimli antioksidan göz sıhhatinizi gözetmeye ve görme kabiliyetinizi çoğaldırmaya katkı sağlar.

2- KALSİYUM ALMANIZA YARDIMCI OLUR

Yumurta içindeki D vitamini sayesinde bedeninizin kalsiyum emilimine katkı sağlar. Bu sayede kemiklerinizi ve dişlerinizi dolaylı yoldan kuvvetlendirmiş olur.

3- KARACİĞERİNİNZİ KORUR, SAÇLARINIZI VE CİLDİNİZİ HOŞLAŞTIRMAYA YARDIMCI OLUR

Yumurtanın içindeki B vitamini karaciğerinizi zehirli maddelerden gözetmenin yanı sıra cildinizi hoşlaştırmaya ve saçlarınızın sıhhatli bir hale bürünmesine takviye eder.

4- KAN DOLAŞIMI VE BUNA BAĞLI RAHATSIZLIKLARIN ORANINI DÜŞÜRÜR

Evet. Gerçekten de düşürür! Genel kanımızın aksine son araştırmalar yumurtanın içindeki kolestrolün o kadar fazla ve o kadar hasarlı olmadığını gösteriyor. Hatta yumurtanın bu rahatsızlıklara iyi geldiği ve asıllaşma oranını eksilttiği araştırma neticeleri arasında. Ayrıca kapsadığı omega-3 ile damar yollarındaki yağlanma olasılığını azaltır.

5- KİLO VERMENİZE YARDIMCI

Eğer düşük kalorili bir perhiz yapıyorsanız, bu perhizinize iki adet yumurta ilave etmek sıhhatli bir biçimde kilo vermenize takviye eder.

6- MEME KANSERİ TEHLİKESİNİ AZALTIR

Yumurtanın içindeki kutun isimli madde araştırmalara göre meme kanseri tehlikesini %18 düşürür. Ayrıca beyin sıhhati için de yararlıdır.

7- GENÇ VE SIHHATLİ GÖRÜNÜRSÜNÜZ

Cildinizin ihtiyarlamasını yavaşlatır, cildinizi parlatır ve göz etrafında buruşukluklara da iyi hasılat.

Bir cevap yazın