Günde 3-4 Adet Zeytin Çekirdeği Yutmak Nelere Fayda Gelmiyor Ki

Alışılmışın dışında verdiği bilgilerle herkesi afallatan Dr. Fevzi Özgönül, kahvaltılarda yediğimiz zeytin çekirdeklerini yutmanın bereketli olduğunu söyledi.

Yapılan bilimsel araştırmalar zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan mideye inene kadar eridiği tespit etmişler. Bereketleri saymak ile bitmez zeytinin, zeytinyağının, yaprağından tutunda çekirdeğine kadar şifa deposuymuş.

Zeytin ve zeytin yağının yetersiz olmadığı mutfaklarda şifa kaynağı olarak öğrenilen zeytin ve yağına son senelerde zeytin çekirdeği de dahil edilmektedir. Bilimsel bir bilgisi bulunmasa dahi pek çok uzman tarafından zeytin çekirdeğinin de muhtelif sıhhat problemlerine karşı iyi geldiği belirtilmektedir.

Zeytin çekirdeğini bir tam olarak yutabilirnatürel veya kendi yaptığınız salamura zeytin ise ya da toz haline getirerek tüketebilirsiniz.

Zeytin çekirdeğinin bereketleri

* Mide sıhhati açısından mide yanması, ülser, gastrit, gibi şikayetlerin eksildiği belirtilmektedir. Mide problemlerinde midenin durgunlaşarak iyileştiğini düşünen uzmanlar da bulunmaktadır.

* Sindirim sistemi uzuvları ve işleyişinde zeytin çekirdeğinin bereketleri olduğu belirtilmektedir. Zeytin çekirdeği yutmak sindirim sitemindeki meselelerin giderilerek iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

* Kabızlık meselelerini rahatlatmak için zeytin çekirdeğini sınayabilirsiniz. Ancak toz halinde harcamanızda fayda var.

* Kanserle çabada zeytin ve zeytinyağının pozitif tesirleri öğrenilmektedir. Eş biçimde zeytin çekirdeği de kansere tutulma tehlikesini eksilttiği gibi kanserli hücrelerle savaşmayı da desteklemektedir. Ancak bilimsel bir ispatlanmış misal henüz yoktur.

* Nebatsal bir kayna olarak kırık ve çıkıklara bağlı sızıların giderilmesi için kullanabilirsiniz. Ağrı kesici özelliğiyle bedenin sızılar sebebiyle kasılmasını ortadan kaldırarak sızının rahatlamasıyla hafiflemeye destekçi olacaktır.

* Uzmanların yaptığı araştırmalara göre zeytin çekirdeği yutan bireylerde hemoroit meseleleri gözlemlenmemektedir.

Zeytin çekirdeğini kulaktan dolma bilgilerle harcamadan evvel kesinlikle hekiminize danışmanız gerekir. Aksi takdirde daha değişik sıhhat problemleriyle karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

“Günde 3-4 Adet Zeytin Çekirdeği Yutmak Nelere Fayda Gelmiyor Ki” için bir yorum

Bir cevap yazın