Günde 4 Badem Yiyin Olacaklara Siz de İnanamayacaksınız

Badem, Çok rakamda vitamin ve sıhhatli olmamız için gereken öteki elementleri kapsar.

Drsağlık, her gün 4 badem yediğinizde ortaya çıkan 7 harikulade pozitif farklılığı sizlere anlatacak. Sizde şaşıracaksınız…

Kolesterolü Düşürür

Badem, “kötü” kolesterolü eksiltmek için en tesirli 5 mahsul arasındadır. Şayet kolesterolünüz çok yüksekse badem rakamını günde 20-30’a çıkarın. Kolesterolünüzün süratle düştüğünü farkdeceksiniz…

Sıhhatli Saçlar

Badem, saç uzamasını iyileştirmek ve daha eforlu yapmak için gereken hemen hemen tüm vitaminleri ve mineralleri kapsar. Magnezyum ve çinko saç gelişmesini sağlar, E vitamini onu daha eforlu yapar ve B vitamini parlaklık ve uzun ömür sağlar. Ve tam bu vitaminler Bademde aşırısıyla bulunur.

Kalp hastalıklarını ihtiyata

Badem içindeki antioksidanlar, tekli doymamış yağlar, magnezyum ve bakır, kalbi ve kan damarlarının çalışmasını yoğun bir biçimde takviyeler. İskemik kalp hastalıklarını ve öteki kalp rahatsızlıklarını önlemek için,Günde 4 badem yiyebilirsiniz.

Kırışıklıkları Önlüyor

Badem, cilt tonundan mesul protein “kollajenin” üretilmesine sponsor olan geniş ölçüde manganez kapsar. Bir antioksidan olan E Vitamini de ihtiyarlama bulguları ile savaşmaya sponsor olur.

Sıhhatli bakteri florası

Bademler, iyi bağırsak bakterilerinin gelişmesi ve çoğaldırılması için zorunlu olan prebiyotikleri kapsar. Bir balanssızlık mide sancısı, ağız kokusu ve hazımsızlık bulguları gibi varsa, günde 30-35 badem yedirilmesi önerilir.

Zayıflatıyor

Bir bilimsel çalışma, badem yiyen bireylerin daha az karbonhidrat tatlı veya hamur işleri tükettiğini ispatladı. Metabolizmanın basmakalıplaştırılması ayrıca içeriğinde bulunan vitamin ve lif ile sağlanan kilo kaybına katkıda bulunur. Günde 4 badem yenmelidir ;

Beyin etkinliğini iyileştirir

Düzenli olarak badem tüketimi, E vitamini ve yağ asitleri sayesinde belleği geliştirir. Ayrıca, badem beynin ihtiyarlamasını sizden uzakta yakalıyor.

Bir cevap yazın