Güneş Lekesini Geçiren 4 Kür

Güneş kirleri nasıl geçer?

Yaz aylarıyla beraber vücudumuzda kalan güneş kirleri birçoğumuzun meselesi. Fakat merak etmeyin. Güneş kirlerinden kurtulmak olası. Üstelik hanede yapacağınız kolay tariflerle…

Maydanoz maskesi tarifi

Yarım maydanozu blendırda parçalayın, üzerine 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 dilim limon ilave edin. Cildinize ovalayarak sürün ve 45 dakika bekletin. 3 günde 1 bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

Ballı maske tarifi

1 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı içme suyu ile yarım limon suyunu karıştırın ve temiz cildinize masaj yaparak sürün. 5 dakika sonra yıkayın. Hemen peşinden 1 yemek kaşığı bal ile yarım limon suyunu karıştırın ve pamuk yardımıyla cildinize sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra yıkayın. Bu karışımı kesinlikle gece yapın. Zira gündüz yapıp, güneşe çıktığınızda kir oluşumu olabilir.

Yoğurt maskesi tarifi

1 adet yumurtanın akını köpürene kadar çırpıp, üzerine 1 tatlı kaşığı süzme yoğurdu ilave edin. 3 damla limon suyunu da ilave ettikten sonra maskeyi güneş kirlerinizin üzerine sürün ve bekleyin. Maske cildinizde kuruyunca nemli pamukla temizleyip daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi 4-5 günde 1 uygulayabilirsiniz.

Karbonat maske tarifi

1 yemek kaşığı yoğurda1 çay kaşığı karbonat katın ve bu karışımı lekelerin üzerine uygulayıp,10 dakika beklettikten sonra bol su ile duruluyoruz. Karbonatın beyazlaştırma tesiri lekelerinizin açılmasına yardımcı olur. Bu karışımı haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın