Hamile Kadının Canı Et İstemiş

Bir gün hamile bir gelinin canı et istemiş.

Kaynanasının 60 tane hayvanı varmış ama gelin kayınvalideye bunu söylemekten çekinmiş zira kaynanası onun yoğurttan dahi yemesine izin vermezmiş.

Kedi Yemeye Karar Vermiş

Sonunda gelin düşünmüş ve kedi kesip yemeye karar vermiş. dışarı çıkmış bir kedi bulmuş karşı konutun gelini görmüş yanına gelmiş.

Ne yaptığını sormuş hamile gelin olanları ona anlatmış et aş erdiğini karşı konutun gelinine söylemiş. Konutun gelini benim kayınpederim hacda onun bir sürü hayvanı var bitanesini kesip sana yedirsem hiç bişey Kavramaz demiş ve bu böylede olmuş karşı konutun gelini hamile gelin için hayvan kestirmiş ve etini hamile geline yedirmiş.

Neyse günler geçmiş kayınpederi hacdan gelmiş ve dolaysız gelinin yakasına yapışmış. Sen yeniden bu dünyada nasıl bi iyilik yaptın ne gibi büyük bir amel işledinki hacda seni kabeyi 7 kere tavaf ederken gördüm hatta sen olduğuna inanmadım eteğinin ucunu kestim demiş.

Gelin koşa koşa gitmiş ve eteğine baksaki eteği gerçekten kesikmiş. Başka Bir Deyişle hamile bi bayana istediğini yedirmek hacca gitmek kadar sevapmış.

Hamile insanların gözüne dahi dahi yicekleri sokan ve umursamayan insanlar ne kadar büyük vebal aldıklarının farkına varırlar umarım.!!!

Bir cevap yazın