Her Gün Balık Yağı Alırsanız Bedeninizde Oluşan 12 Şey

Dünya Sağlık Teşkilatı’ne göre, tüm vefatların takribî 1/3 kardiyovasküler hastalıklar ile iletişimlidir. Ancak, Rusya serinkanlılarının çoğu kalp ile alakalı meseleleri hiç duymamışlardır.

Sır, herkesin dinlediği bir mahsulde – balık yağıdır. Balık yağı, kalbimizi ve damarlarımızı sıhhatli yakalamaya dayanakçı olan omega-3 ve omega-6 gibi bırakılmaz yağ asitlerini kapsar.

Bright Side bedenimiz hakkında daha fazla bilgi edinmeye karar verdi ve kumpaslı olarak alırsak balık yağının sahip olabileceği bazı afallatıcı tesirleri öğrendik.

1. Kalp hastalığına tutulma tehlikeyi azalır.

Balık yağının sıhhatli özelliklerinin sayımı her zaman, bedendeki kolesterol seviyesi üzerindeki pozitif tesiriyle başlar – “hasarlı” kolesterol düşüşü ölçüyü. Balık yağı kapsayan yağlı omega-3 ve omega-6 asitleri , kalp hastalığı tehlikesini eksiltir , zira trigliserit seviyesi düşer, atardamarların iç tarafındaki plak görünümü kaybolur ve kan tazyiki azalır.

2. Düşünme daha süratli ve daha elastik hale gelecektir.

Omega-3 , hücre çeperlerini sıhhatli yakalayan ve asap hücrelerinin iletişimlerini kuvvetlendiren DHA veya dokosaheksaenoik asit kapsar . Bu nedenler, Alzheimer hastalığını önlemek için balık yağı kullanmamıza izin veriyor .

Bir Hayli araştırma, aynı zamanda var gösterilen balık yağı beyin işlevi uyarır ve tepkin süresi, iyileştirdiği yüksek beyin işlevleri, ve karar verme sürati .

3. Bağışıklık sistemi büyüyecektir.

Balık Yağının Faydaları

Bir Hayli ülkede, çoklu doymamış asitler tereyağı veya margarin gibi kumpaslı gıdalara ilave edilir. Bu, balık yağında bulunan omega-3’şöhret ek bir kaynağıdır ve prostaglandin yapımını uyarır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve bedenin enfeksiyonla başa çıkmasına dayanakçı olurlar .

4. Dayanıklılık artacaktır.

Onun Michael Hutchinson kitabında , süratli: Dünyanın En Süratli Bisikletçi artta Obsession, Bilim ve Baht , yağ asitleri, omega-3 ve balık yağı gerçekten işe olmasıdır tek şey emin% 100 olduğunu yazıyor.

Bilim adamları bunu doğrular : Bu yiyecekleri kumpaslı olarak aldıktan sonra, beden daha uzun egzersizler sırasında yağları kullanmaya başlar ve daha güç egzersizler için glikojenin depolanmasını sağlar. Bu, bir sporcunun egzersiz yapabileceği müddeti arttırır.

5. Motor yetenek problemleri tehlikeyi azalır.

Geçtiğimiz asrın ortalarında, denize yakın yaşayan ve balık yiyen insanların daha az sıklıkla eklem sızıları olduğu fark edildi . Bunun sebebi eklemlerin yağa lüzum dinlemesidir: yağsız, eklem dokuları eninde sonunda yaralanmalara yol açan elastikliği kaybeder. Tabi ki, balık yağı artrit rehabilitasyonunda çok tesirli değildir, ancak bu problemi önlemek için netlikle şahanedir .

6. Egzersizden sonra enerjiyi daha süratli geri yükleyeceksiniz.

Sırasında çalışmalar katılımcılar, omega-3 asitleri alma tesirini varsayım etmek için vardı, onlar rakamı iddia enflamatuvar prosesler ve egzersiz sonrasında adale sızıları yoğunluğu eksiltildi .

Adaleler üzerinde yapılan deneyler , çoklu doymamış yağ asitlerinin asap hücrelerini yaralanmalardan gözetebildiklerini ve vefatlarını önlediklerini göstermiştir. Tüm bunlar, kumpaslı olarak balık yağı almanın sizi süpermen olmayacağı reelini takviyelerken, daha sık ve daha yüksek yoğunlukta egzersiz yapmanıza netlikle dayanakçı olacaktır.

7. Stresle başa çıkmak daha basit olacaktır.

Çoklu doymamış asitler artırabilir iyi ruh hallerinden mesul olan serotonin yapımını . Bu surattan stresle başa çıkmanız daha basit olacaktır. Bazı vaziyetlerde , balık yağı dahi hiperaktivite bozukluğu ve dikkat yetersizliği olan çocuklara reçete edilir.

Bir araştırma çalışmasından elde edilen bilgilere göre , balık yağı şizofreni ve öbür us hastalıkları olan şahıslar üzerinde dahi pozitif bir tesire sahip olabilir.

8. Göz tazyikiniz azalacaktır.

Doktorlar glokomu olan şahıslar için balık yağı reçete edebilirler. Mesele, yağ asitlerinin göz akışkanını almasına dayanakçı olur ve bu da göz tansiyonunun eksilmesine neden olur. Tabii ki, balık yağı bütün teşekküllü rehabilitasyon olarak alınamaz, ancak bir hayli analist hala düşünüyorum ek kaynaklar omega-3 olabilir göz problemlerini önlemek için bir yol .

9. Ek bir vitamin ve mineral kaynağına sahip olacaksınız.

Balık yağı da kapsadığı mineral ve vitaminlerin bir tam seti. Vitaminler balık cinsine ve öbür bir hayli etkene bağlı olarak değişebilir, bu sebeple balık yağı çok vitaminli olarak alınamaz.

Bununla beraber, A ve D vitaminleri ek kaynağı olarak balık yağı , kırılgan saçlardan kurtulmanıza ve kalsiyum ve fosforu emmenize dayanakçı olabilir. Tarihsel olarak, D vitamini beceriksiz olan ve raşitizm önlemek için çocuklar için reçete edilenler için balık yağı kullanılarak reçete edildi.

10. Cildiniz sıhhatli görünecektir.

Balık yağı cilt üzerinde pozitif bir tesire sahiptir. zira omega-3 asitleri kolajen olarak gizleyebilir – cildimizin esnek esası buruşuklukların görünümünü maniler. Yaş ve değişmez stres, cildin kurumasını sağlayan kolajen ölçüsünü eksiltir.

Ek bir çoklu doymamış yağ asitleri kaynağı da sivilce ile dayanakçı olabilir. Tüm yağ asitleri arasında, omega-3 vardır en eforlu bağışıklık tertip edici etkisini iyileşmesini süratlendirir .

11. Perhize yapışmak daha basit olacaktır.

Araştırma sırasında, bilim adamları balık yağı almanın iştahı kumpaslı olarak eksilttiğini ve yemekten sonra dolu olma hissini yarattığını bulmuşlardır .

Ayrıca, bazı bilim adamları ek bir omega-3 kaynağının bedenin yağları dağılma marifetini artırdığını düşünmektedir . Başka Bir Deyişle, yağları depolamak yerine, beden onları günlük faallik için bir enerji kaynağı olarak kullanacaktır. Balık yağı hakkında usta yakalanması gereken en ehemmiyetli şey, çok fazla kaloriye sahip olmasıdır.

12. Meme büyüklüğünüz artacak

Araştırmalar , çoklu doymamış yağların meme büyüklüğünü artırabildiğini göstermektedir . Zeytinyağı, kuru fasulye, soya peyniri veya deniz algı yiyebilir ya da yalnızca morina karaciğeri yağı alabilirsin. Bu memeleri geliştirmek için natürel bir yoldur .

Bonus: Hangi tip balık yağı seçmelisiniz?

Balık yağı seçerken dikkate almanız gereken ilk şey, yapılmış olan şeydir. Çoğu zaman, balık yağı morina karaciğerinden yapılır – bu en kolay ve en ucuz yoldur. Ama netlikle en iyisi değil. Karaciğer çok fazla zehirli madde ve hasarlı metabolitlere sahiptir.

Etten yapılan balık yağı ve balığın adaleyi çok daha verimlidir . Somon balığı gibi balıklar bunu yapmak için kullanıldıysa en iyisi.

Tesirini elde etmek ve bedene hasar vermemek için balık yağını nasıl doğru bir biçimde kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir. Onu almak ve muhtemel karmaşıklıkları okumak için net bir gayeye sahip olmanız gerekir. Ayrıca bir hekime müracaat etin .

Balık alerjisi varsa veya tiroit, karaciğer, idrar veya sindirim problemleriniz varsa balık yağı almayın . Ayrıca, gebelik veya emzirme sırasında bunu yapmayın.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek ve hastalıkları önlemek için, gıda maddelerini güzün sonunda veya kış aylarında 1-3 ay süresince almak yeterlidir . Çok fazla fiziksel etkinlik yaparsanız, dozu artırabilirsiniz. Bunu almak için en iyi zaman yemek yerken ya da hemen sonrasında.

Belki de balık yağı kullanmayı sınadınız ve bazı pozitif farklılıklar fark ettiniz? Alttaki yorum kısmında bize bildirin.

Bir cevap yazın