Her Sabah Elma Sirkesi ve Bal İçmenin Verimi

Bu karışımı sabahları aç karınla içtiğinizde, vücudunuzun pH seviyelerini dengeleyip natürel bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

Elma sirkesi de bal da dünya çapında sıhhat üzerindeki pozitif tesirlerinden dolayı çok beğenilen natürel ürünlerdir.

Elma sirkesini de balı da natürel ve işlenmemiş halde kullandığınızda bu sıhhat avantajları çoğalır. Bu iki natürel mahsul muhtelif rehabilitasyonlarda ve bazı hastalıkların önlenmesinde çok etkilidir.

Bu iki mahsulün bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği ve mikroorganizmaların neden olduğu muhtelif hastalıkları önlediği pek çok kere kanıtlanmıştır.

Ancak pek çok şahıs bu iki malzemeyi beraber kullanıp tesirlerini çoğaldırarak sıhhatleri için çok bereketli bir karışım hazırlayabileceklerini öğrenmemektedir.

 

Elma sirkesi ve balı beraber kullanmanın verimi nedir?

İşlenmemiş bal ve organik elma sirkesi enfeksiyonları önlemek ve rehabilitasyon etmek de dahil olmak üzere hayat niteliğiniz üzerinde kötü tesiri olan pek çok şeye iyi gelmektedir.

Bu iki maddeyi karıştırarak enflamasyona karşı eforlu bir rehabilitasyon, tesirli bir antibiyotik, sıhhatli bir antioksidan elde edersiniz ve bu karışım pek çok yaygın ve kronik hastalığa iyi gelmektedir.

Bu karışımın başlıca verimleri:

 • Eklem sızılarını önlemek ve rehabilitasyon etmek. Bu surattan artriti olan şahıslara önerilmektedir.
 • Mide yanması ve karın sızısına karşı tesirli bir toniktir.
 • Sindirime iyi kazanç, bağırsak hareketlerini dengeler ve kabızlıkla savaşır.
 • Kolesterol seviyelerini dengeler, yüksek tansiyonu önler.
 • Kilo vermek için size takviyeci olur.
 • Boğaz sızısı ve solunum yolu problemleri için en tesirli rehabilitasyonlardan birisidir.
 • Enerji verir.
 • Serbest radikallerle savaşma özelliği sayesinde cildinize iyi kazanç.
 • Ağız kokusunu yok eder.
 • Enflamasyonu azaltır.

Bu karışımı neden sabah içmelisiniz?

Günümüzün çağdaş hayat stili vücudunuzun aralıksız strese ve fazla ölçüde yağ ve şeker kapsayan gıdalardan dolayı yüksek asiditeye maruz kalmasına neden oluyor.

Tüm bunlar vücudunuzun pH balansını bozup, mide yanmasına neden olur ve muhtelif enfeksiyon, hastalık ve hayat niteliğinizi düşürecek meselelerin ortaya çıkmasına taban hazırlar.

Bu karışımı sabah kahvaltıdan ve rastgele bir fiziksel etkinlik yapmadan evvel içmelisiniz; böylece hem pH balansınızı kumpaslar hem de daha dinç olmanızı sağlar.

Bu ana tesiri sayesinde bal ve elma sirkesi karışımı vücudunuzun kendisini koruma hünerini çoğaldıran en iyi seçenek rehabilitasyonlardan birisidir.

Bu tasviri nasıl hazırlayabilirsiniz?

Bu tasviri uygulamaya başlamadan evvel kullandığınız malzemelerin işlenmemiş ve %100 organik olduğundan emin olun zira piyasadaki pek çok mahsulün içerisinde katkı maddeleri vardır ve bu katkı maddeleri kullandığınız mahsullerin şifalı tesirlerinin eksilmesine neden olur.

İşlenmiş veya organik olmayan bal ve elma sirkesi kullanırsanız bu karışımın tesiri daha az olacaktır zira kullandığınız malzemelerin gıda kıymeti düşük olacaktır.

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı işlenmemiş bal 7.5 gr
 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi 5 ml
 • 1 kadeh su 250 ml

Hazırlanışı

Elma sirkesi ve balı bir kadeh ılık su içerisinde, tamamen çözülene kadar iyicene karıştırın.

Nasıl içmelisiniz

Bu karışımın tesirini iyicene çoğaldırmak istiyorsanız, kahvaltıdan takribî 20 dakika evvel aç karınla içmelisiniz.

Ayrıca bu karışımı kendi lüzum ve seçimlerinize göre, gün içerisinde de içebilirsiniz. Ancak günde 3 kadehten fazla içmemeye itina gösterin, aksi taktirde bu sıhhatiniz için hasarlı olabilir.

Uyarı!

Şayet bu karışımı her gün meşrubatsanız, yüksek ölçüde elma sirkesi tüketiminin potasyum seviyelerinde eksilmeye ve kemik yoğunluğu kaybına neden olduğunu unutmayın.

Bu surattan yukarıyadaki ihtarlarımıza dikkat edip, bu stil yan tesirler görürseniz kullanmayı anında bırakmalısınız.

Elma sirkesi idrar söktürücüler, laksatifler, şeker hastalığı ve kalp hastalığı ilaçlarının tesirlerinde farklılıklara neden olabilir. Bu stil ilaçlar kullanıyorsanız, bu rehabilitasyona başlamadan evvel kesinlikle hekiminize müracaat etin.

Bir cevap yazın