Süratli Kilo Verdiren Ham Köfte Perhizi

Uzman Diyetisyen Ali Dereli, yaz mevsiminde etsiz olarak harcanabilecek olan ham köfte hakkında söylemelerde bulundu.

İşte süratli kilo vermenizi sağlayacak olan ham köfte perhizi…

Dereli yaptığı söylemede, yaz aylarının özellikle bayanlarda forma girme stresini de birliktesi getirdiğini belirterek, “Havalar günden güne ısınırken fazla kilolar sanki içimizi ürpertiyor.

Çeşit çeşit perhiz listeleri, sıhhatimizi tehdit eden zayıflama hapları derken, aç kalınacak uzun günler ve beğendiğimiz gıdalardan uzak durma mücadelesinin getirdiği mutsuzluk da cabası. Hem tok yakalayan, hem zayıflamamıza yardım sağlayan ve çok hoşlanarak yediğimiz ham köfte bu güç sürece sanki mükafat kalitesinde” diye konuştu.

Son senelerde basit erişilebilir, lezzetli, pratik ve her keseye uygun olmasıyla seçim edilen ham köftenin perhiz yapan şahıslara da can simidi olduğunu anlatan Dereli, perhiz yapanların hem beğendikleri ham köfteden uzak kalmayacağını hem de zayıflamak ismine en büyük takviyeyi ham köfteden göreceklerini söyledi.

Dereli, ham köftenin 3-4 adet harcandığında çok iyi bir ara öğün seçeneği olabileceğine dikkat sürükleyerek, şunları kaydoldu:

“Esmer bulgurun kan şekerinize, cevizin kolesterolünüze, limon, acı ve baharatların metabolizma süratinize pozitif tesirlerini düşünecek olursak şayet, ham köftenin iyi bir seçim olduğu kanısına varabiliriz.

Özellikle son senelerde daha da yaygınlaşan fabrikasyon imal ile et konulmadan yapılan ham köfteler sıhhati negatif etkileyebilecek bir ekip negatifliklerden de uzaklaşmış gidişatta. Bu gidişatta, iyi nitelik dokümanlarına sahip, sıhhatli olarak hazırlanmış, ambalajlanmış ve gizleme şartlarına dikkat edilmiş ham köfteye perhizinizde rahatlıkla yer verebilirsiniz.”

Bir cevap yazın